Dům v moři, k němuž vede visutý most.

Dům v moři, k němuž vede visutý most. | zdroj: amusingplanet.com


Dovolená pro Robinsony: k domu na moři vede jen visutý most

TÉMATA: dovolená | penziony | spektakulární místa planety | velká británie | cornwall

user-avatar

Ivanhoe

10. 11. 2015 | 09:45

Pokud člověk touží po samotě a izolaci, pak penzion nazvaný Dům v moři je pro něj ideálním místem, kde by mohl strávit svoji dovolenou. Nachází se v nejzapadlejším cípu Anglie, v hrabství Cornwall, na vrcholku skalnatého ostrůvku, k němuž se dá dostat pouze přes visutý most, natažený 27 metrů vysoko nad mořem. Jde o jediný visutý most ve Velké Británii, který je v soukromém vlastnictví.

Jen pár metrů od pobřeží u města Newquay leží mrňavý ostrůvek Towan. Až do roku 1902, kdy byl zkonstruován visutý most, se k němu lidé mohli dostat pouze po vodě. O osm let později tu bohatý Kanaďan irského původu postavil viktoriánskou čajovnu, která byla ve 30. letech předělána na dům v edvardovském stylu. Vystřídalo se v něm několik majitelů včetně slavného fyzika, vynálezce zapalovacích svíček Sira Olivera Josepha Lodgeho. Toho v domě nad Atlantikem před svou smrtí často navštěvoval jeho blízký přítel, autor nejslavnějších detektivek, Sir Arthur Conan Doyle. V roce 1967 v domě na skále natáčela britská kapela Beatles svůj ulítlý televizní film Magical Mystery Tour.

Při poslední transakci v roce 2012 byla budova prodána společnosti Unique Home Stays, která ji celou i s ostrůvkem dnes pronajímá k luxusní dovolené za 5 575 liber na týden, tedy v přepočtu za více než 200 tisíc Kč!

Na rozdíl od literárního Robinsona bude mít ten dnešní k dispozici nejen celý ostrov pro sebe, ale i veškerý komfort s moderními vymoženostmi, včetně TV, WIFI připojení i plně zásobeného baru. Takže až tak úplně odřízlý od okolního světa nebude. Ztroskotat tu může jedině finančně.

 

user-avatar

Ivanhoe

10. 11. 2015 | 09:45

Zavří­t reklamu