válkaČeskoslovenskoobjevy

Dovedete si představit, jak by vypadal svět, kdyby byl celý z jídla? Nádherně, podívejte se sami!

Dovedete si představit, jak by vypadal svět, kdyby byl celý z jídla? Nádherně, podívejte se sami!
Zdroj: Carl Warner
+ 7 fotek+ 8 fotek

Znáte někoho, kde nemá rád jídlo? Určitě mezi námi pár takových jedinců je, ale bude jich asi minimum. Pro většinu lidí je proto představa, že by je obklopovaly jen věci, které se dají ochutnat, velmi lákavá. Ale je pravda, že dlouho by takový svět pravděpodobně nevydržel. Carl Warner jej umí vytvořit a vy se ve fotogalerii můžete přesvědčit, jak k nakousnutí jeho dílo je.

Kateřina A. 1. září 2015

Carl Warner pochází z Anglie a odmalička rád maloval, převážně inspirován svou fantazií. Chtěl se stát ilustrátorem, proto po škole pokračoval studiem na Maidstone College of Art. Postupně zjistil, že svůj talent lépe uplatní fotografováním, které se mu zdálo mnohem vzrušivější. Po ukončení školy pracoval v reklamním průmyslu, jenže zájem o jeho práci, zpočátku velký, začal postupně upadat a on stále přemýšlel, jak jej oživit. Bylo ale těžké najít inspiraci. Až jednou procházel v supermarketu kolem úžasných hub, které mu připadaly jako stromy v nějakém zvláštním světě. Tak si jich pár odnesl do ateliéru a s několika dalšími ingrediencemi začal na stole tvořit miniaturní světy. Tak vznikl jeho první výtvor – Mooshroom Savanna. Během dalších deseti let se zdokonaloval ve tvorbě krajin z potravin a o jeho dílo se začalo zajímat několik potravinářských firem, pro které tvořil originální reklamní kampaně. Zásadní zlom v jeho kariéře ale nastal, když o něm v roce 2008 vyšel článek v Sunday Times. O jeho práci se rázem začal zajímat celý potravinový svět.

Každé své dílo začíná výkresem, a když je hotový, vymýšlí spolu s potravinovým stylistou, jaké ingredience použít k dosažení co nejvěrohodnějšího dojmu. Aby scéna na první pohled vypadala jako skutečná a až na ten druhý si divák uvědomil, že je ve skutečnosti celá z jídla. Největším zadostiučiněním je pro něj prý úsměv a úžas, když na to člověk přijde. Svoje obrazy tvoří dva až tři dny, ale dlouho taky trvá, než to správné ovoce a zeleninu vybere. Hodně času proto prý tráví v obchodech, kdy na zeleninu jen zírá. Často se prý na něj v supermarketech dívají jako na blázna. „Jenže nalezení té správné brokolice, která vypadá jako strom, se nesmí podcenit,“ vysvětluje. Po vytvoření každé scény zbude vždy spousta odpadu, který si pak rádi spolu s týmem dají k obědu. A aby taky ne!

Další články

Zavří­t reklamu