Záhadný objekt nafocený v roce 1971 americkou ponorkou v Arktidě

Záhadný objekt nafocený v roce 1971 americkou ponorkou v Arktidě | zdroj: dailymail.co.uk


Doutníkové UFO: po 44 letech vyšly na veřejnost snímky, které pořídila americká ponorka

TÉMATA: ufo | fotografie | usa |

user-avatar

Tomáš Chalupa

12. 07. 2015 | 10:00

Badatel v oblasti UFO Alex Mistretta zveřejnil fotografie pocházející z roku 1971. Byly prý pořízeny z paluby americké ponorky USS Trepang. Co na nich je, na to se názory liší. Podle jedněch UFO, podle jiných jde o tajné americké technologie.

USS Trepang plula v roce 1971 mezi Islandem a ostrovem Jan Mayen. Při plavbě na hladině bylo pořízeno několik snímků, na kterých jsou vidět podivné objekty letící nad vodou. Fotografie, které měl pořídit osobně kapitán ponorky Dean Reynolds,  ležely prý léta v archivech a nikdy nebyly publikovány. Byly u nich popisky typu: Oficiální fotografie. Nepublikovat. Tajný materiál - publikování trestáno, apod.  

Fotografie už vzbudily velkou pozornost mezi ufology. Někteří spekulují, že jde o záběry mimozemských plavidel, které v oblasti pátrají po nalezištích ropy, které možná chtějí vytěžit.  Další rozšířený názor je, že nejde o UFO, ale o testy amerických tajných technologií, kterých se ponorka účastnila jako pozorovatel.

Autor manuálu o pozorování UFO Nigel Watson tvrdí: "Jsou to fotografie, které ukazují objekty, které již v minulosti byly pozorovány mnohými svědky po celém světě. Už od roku 1896 byla pozorována velká množství UFO, které měly doutníkový tvar."

Pravdou je, že tyto fotografie se odlišují od rozmazaných skvrn a teček na obloze, které většinou pořídí náhodní svědci. Objekty jsou jasně viditelné a rozpoznatelné. Oficiální stanovisko k fotografiím zatím není, takže se ufologové mohou dále dohadovat, co na snímcích je.  

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

12. 07. 2015 | 10:00

Zavří­t reklamu