válkaČeskoslovenskoobjevy

Dosud největší megality světa nalezeny Rusku. Postavili je snad bájní Kyklopové?

Dosud největší megality světa nalezeny Rusku. Postavili je snad bájní Kyklopové?
Zdroj: www.englishrussia.com

Asi nejsenzačnějším objevem nedávné doby jsou obří kamenné zdi nalezené na hoře Šoria v jižní Sibiři. Vypadají, jako by je tu někdo kdysi dávno postavil, ale člověk našeho typu to asi nebyl. Že by nějací Kyklopové?

Markéta Oderská 7. srpna 2014

Některé z těchto gigantických žulových kamenů váží až 3000 tun, tedy dvakrát až třikrát více než dosud největší opracovaný kámen v libanonském Baalbeku. Jde o další z řady nálezů z posledních dob, který hrozí otřást dosavadním konceptem dějin.

Otázkou, nad níž si vědci lámou hlavu, je, jak mohl někdo tak obrovské kameny s ohromnou přesností nařezat, dopravit je vysoko do hor a položit je na sebe do výšky 40 metrů?

Mnohé bloky jsou navíc seříznuty do vyrovnaných ploch s pravými úhly a ostrými úhly.

Podle obecně přijímané verze dějin by něco takového naši dávní předkové nebyli se svou omezenou technologií schopni dokázat. Jenže nebylo všechno nakonec jinak?

Nejsou tyto megalitické ruiny známkou toho, že na zemi žili mnohem pokročilejší civilizace, než si zatím dokážeme představit? Odkud se tito záhadní stavitelé tady vzali, kam a proč zmizeli? Zničila je obrovská globální katastrofa jako třeba potopa světa, o níž vyprávějí starodávné mýty?

Řada vědců ovšem úvahy tohoto typu odmítá a tvrdí, že tajemné kameny vytvořila příroda v rámci geologických procesů.

Ruští geologové nicméně při průzkumu místa zpozorovali velmi zvláštní jev. Z neznámého důvodu se jim „splašily“ ručičky“ na jejich kompasech. Zdálo, že tak narazili na nevysvětlitelný fenomén negativního geomagnetického pole. Mohlo by jít o pozůstatek nějaké prastaré antigravitační technologie? Na tyhle odpovědi si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Další články

Zavří­t reklamu