Dorothy Strattenová byla stejně vnadná jako Marylin Monroe, slávy si však dlouho neužila, zemřela předčasně rukou vraha.

Dorothy Strattenová byla stejně vnadná jako Marylin Monroe, slávy si však dlouho neužila, zemřela předčasně rukou vraha. | zdroj: allthatsinteresting.com


Dorothy Strattenová mohla být druhou Marilyn Monroe, místo toho její kariéra skončila vraždou

TÉMATA: celebrity | modelky | ženy | vraždy

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 11. 2018 | 14:00

Slavné celebrity to nemají často v životě jednoduché, zejména ten osobní bývá často poznamenán drogami a násilím. U Dorothy Strattenové byla na vině chybná volba manžela, který ji nakonec zavraždil.

„Dorothy věřila, že všichni lidé jsou dobří. V tom se hrozně mýlila.“ To řekl Peter Bogdanovich, jeden z mužů, který miloval Dorothy Strattenovou. Řekl to krátce poté, co byla Strattenová nalezena nahá a zastřelená ve svém pokoji.

Za vším stál její manžel, Paul Snider. Ten v ní viděl jen možnost, jak se dostat ke slávě a k penězům. Byl to bezcharakterní člověk, kterého Strattenová bezmezně milovala. Snider se snažil dobře oblékat, aby upoutal pozornost žen. Byl to Žid a s oblibou nosil na krku stříbrný přívěšek s Davidovou hvězdou. Když se mu podařilo sbalit mladou dívku Dorothy Strattenovou, pochlubil se svým kamarádům, že tahle holka mu vydělá spoustu peněz.

Pravdou je, že Dorothy do té doby žila nudný život. Snider byl bohatý, i když nijak moc, ale stačilo to, aby vzbuzoval zájem. Koupil jí nějaké šaty a diamanty a Strattenové cítila, že má vedle sebe skutečnou oporu. Bylo to ale trochu jinak.

Postupně ji přemluvil, aby se nechala fotit nahá pro pánské časopisy a také ji přiměl zúčastnit se soutěže o Playmate, tedy dívku roku časopisu Playboy. Hugh Hefner, majitel Playboye, okamžitě viděl to samé, co Snider, že tahle holka to dotáhne daleko a vydělá mu spoustu peněz. Strattenová se stala dívkou listopadového čísla Playboye a její hvězda začala strmě stoupat. Bogdanovich tvrdil, že ji Hefner tehdy znásilnil ve vířivce hotelového pokoje, což on ale popřel.

Pravdou je, že Strattenová trpěla ohromně špatným úsudkem na lidi, tedy zejména muže. Kdokoliv jí přišel do cesty, chtěl ji jen pro peníze nebo její tělo. Ona to ale těžce chápala. Byla zamilovaná do Snidera, přestože jí mnoho lidí tvrdilo, že ji jen využívá. „Stará se o mě a je to ten nejlepší muž pro mě,“ opakovala vždy v podobných situacích. A také tomu sama věřila.

V té době se Strattenová uchytila také u filmu, objevila se například v hlavní roli sci-fi komedia Galaxina. Byla z ní rázem hvězda, superstar, obletovaná tiskem, který ji přirovnával k Marilyn Monroe. Jenže Sniderovi došly jeho vlastní peníze. Neměl ani pracovní vízum, žil v podnájmu se dvěma dalšími muži, zatímco Strattenová vydělávala miliony a natáčela v New Yorku. Tam se také zamilovala do Petera Bogdanoviche.  Snider ji začal podezřívat. Najal soukromé očko, aby mu zjistil, co Strattenová dělá a jestli někoho nemá. Byl to ale asi dost neschopný detektiv, protože mu nehlásil nic podezřelého.

Jenže když se Strattenová vrátila z natáčení, oznámila mu, že má někoho jiného a chce se rozvést. Snider prý navenek nijak neprotestoval, ale podle svých přátel se začal v té době velmi zajímat o zbraně. Koupil si brokovnici a zaplatil si několik střeleb na střelnici. Naposled ji viděli vcházet do domu 13. srpna roku 1980. Chtěla se Sniderem mluvit o tom, že mu v rámci rozvodu přenechá celý dům. Snider ji ale střelil zblízka do hlavy a prakticky ji celou ustřelil. Následně v jakémsi záchvatu šílenství vysvlékl zkrvavené tělo a pak na něm vykonal soulož. Zřejmě se pak vzpamatoval a došlo mu, co právě spáchal. Přiložil brokovnici ke své hlavě a zastřelil se.

Přesto v Playboyi vyšla ještě jedna série fotek se Strattenovou, dál se promítaly filmy, ve kterých hrála, a Hugh Hefner tak vydělával peníze i na mrtvé modelce. Peter Bogdanovich se podle svých slov ze smrti své milenky nikdy nevzpamatoval.

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 11. 2018 | 14:00

Zavří­t reklamu