Doris Long – nejstarší slaňující lezec na světě | zdroj: YouTube


Doris Long je nejstarší ženou na světě, která slaňuje. Slézá ty nejvyšší budovy v Británii

TÉMATA: neobyčejní lidé | slaňování | aktivní důchodci

user-avatar

Ivanhoe

13. 08. 2015 | 12:30

101letá Britka Doris Long je živoucím důkazem, že věk je pouze číslo. Nedávno překonala svůj vlastní světový rekord tím, že v Londýně slezla 94 metrů vysokou věž Portsmouth Spinnaker, která je nejvyšší stavbou ve Velké Británii. Potvrdila tak své prvenství coby nejstaršího žijícího člověka na světě, který slaňuje.

Vítr ani déšť neodradily Doris Long, které se přezdívá Doris Daring (Doris troufající si), aby podruhé zdolala populární londýnskou rozhlednu Portsmouth Spinnaker a vydělala další peníze na charitu.

Tvrdí, že při slaňování nikdy necítí strach, neboť je prý od přírody “klidná povaha“. Jak ale zároveň přiznává, letos to pro ni bylo o mnoho těžší než loni. „Bylo hodně větrno a já se občas rozkymácela, ale užila jsem si to a cítím, že to za to stálo,“ řekla, když se dotkla znovu země. „Bolí mě nohy i ruka, kterou jsem držela lano, a všechny vlasy mi trčí,“ popsala své pocity.

Doris Long – nejstarší rekordmanka ve slaňování

Se slaňováním začala Doris Long, když jí bylo 85 let, a toto léto to byl šestnáctý pokus, který podstoupila, aby vydělala peníze pro Rowansův hospic na Hayling Island, kde bydlí.

„Rowansův hospic poskytuje veškerou péči zdarma,“ vysvětlovala, proč potřebuje získat finanční dary. „Prosím, pomozte mi, aby mohl v této své úžasné službě pokračovat, a podpořte nemocné pacienty a jejich rodiny,“ vyzývala Doris na webových stránkách. Svým posledním výkonem se jí podařilo pro hospic nashromáždit 11 tisíc liber (okolo 410 tisíc Kč). Doufá, že i příští rok, kdy jí bude 102, svůj odvážný kousek opět zopakuje.  

user-avatar

Ivanhoe

13. 08. 2015 | 12:30

Zavří­t reklamu