válkaČeskoslovenskoobjevy

Dominantní samec gorily potkal ve výběhu drobnou kombu. Podívejte se, jak to dopadlo

Dominantní samec gorily potkal ve výběhu drobnou kombu. Podívejte se, jak to dopadlo
Zdroj: boredpanda.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Zaměstnanci rezervace pro ohrožené druhy primátů Ape Action Africa v Kamerunu byli svědky neobvyklé podívané. Během ranní kontroly výběhu s gorilami našli samce Boba ve společnosti malé komby.

Simona Knotkova 15. září 2018

Čtyřiadvacetiletý Bobo je dominantním samcem v šestičlenné skupině goril nížinných. Navzdory očekávání má v sobě ale citlivou duši. Dokazují to snímky pořízené neziskovou organizací Ape Action Africa, která se ve svém zařízení v Mefou stará o ohrožené opičí druhy.

„Během ranní prohlídky našel náš pečovatel Boba, který měl v náruči kombu. Komba se ho vůbec nebála, lezla po jeho těle a poskakovala okolo,“ popsala událost mluvčí Ape Action Africa Elissa O’Sullivan.

S ničím podobným se personál rezervace dosud nesetkal. „Komby jsou obvykle noční tvorové, takže je velmi ojedinělé natrefit na ně přes den. Nikdy předtím jsme neviděli divokého primáta ve společnosti některého z našich zachráněných zvířat. Samci z Bobovy skupiny se o kombu také zajímali a doufali, že jim ji půjčí. Bobo si ji ale chtěl nechat pro sebe,“ říká O’Sullivan.

Dvojice spolu strávila dvě hodiny a komba se následně vrátila znovu do křovin.

Na netradiční setkání se můžete podívat v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu