válkaČeskoslovenskoobjevy

Dolly Parton věnovala milion dolarů na vývoj vakcíny proti covidu

Dolly Parton věnovala milion dolarů na vývoj vakcíny proti covidu
Zdroj: Wikimedia Commons

Country zpěvačka Dolly Parton finančně podpořila svou oblíbenou nemocnici v Nashville. Peníze byly využity na vývoj vakcíny proti covidu-19.

Simona Knotkova 23. listopadu 2020

Vakcína americké společnosti Moderna hlásí 94,5% úspěšnost a již brzy by mohla být přístupná široké veřejnosti. Mnoho lidí možná překvapí, že se na jejím vývoji podílela i Dolly Parton. „Jsem nadšená z těch zpráv. Dozvěděla jsem se to včera a zprvu jsem si neuvědomovala, že se jedná o část programu, na kterém jsem se podílela i já. Jsem tím velice poctěná,“ sdělila legendární country zpěvačka v pořadu BBC The One Show.

Thumbnail # Virolog se podruhé nakazil koronavirem. Chtěl zjistit, jak jeho imunita zareaguje
Mohlo by Vás zajímat:

Virolog se podruhé nakazil koronavirem. Chtěl zjistit, jak jeho imunita zareaguje

V dubnu tohoto roku věnovala hudebnice milion dolarů univerzitní nemocnici v Nashville Vanderbilt University Medical Centre. Právě její dar posloužil pro výzkum očkování.

„Když pandemie před několika měsíci začala, měla jsem pocit, že bych měla věnovat nějaké peníze Vanderbiltově nemocnici. Je to skvělé zařízení, které se o mě a mou rodinu vždy skvěle staralo. Darovala jsem jim proto milion dolarů, z čehož udělali fond Dolly Parton. Právě z tohoto fondu si vzali peníze a začali pracovat na vývoji úžasných věcí. Dneska mi to všechno došlo. Je mi jasné, že jsou v tom miliony dolarů dalších lidí, ale jsem skutečně hrdá na to, že i já jsem zasela semínko, ze kterého doufejme vyklíčí něco úžasného, co vyléčí svět.“

Thumbnail # „Očkujte své děti,“ burcoval už v 18. století Benjamin Franklin. Kvůli neštovicím přišel o syna
Mohlo by Vás zajímat:

„Očkujte své děti,“ burcoval už v 18. století Benjamin Franklin. Kvůli neštovicím přišel o syna

Ona sama využila pandemii a s ní spojenou sociální izolaci ke tvorbě nových věcí a poprvé ve své kariéře nahrála vánoční kompilaci. Deska Holly Dolly Christmas je na pultech obchodů od 2. října a kromě hlasu čtyřiasedmdesátileté zpěvačky na ní fanoušci mohou slyšet Miley Cyrus, Michaela Bublého nebo Jimmyho Fallona.

„O letošních Vánocích budou lidé doma víc, než je obvyklé. Nemůžeme cestovat a dělat všechny ty věci, které chceme, takže jsem chtěla udělat něco speciálního. Měla jsem na to spoustu času, taky jsem byla v karanténě a patřím k lidem, kteří se snaží za každých okolností neplýtvat časem. Takže jsem začala dávat dohromady album,“ řekla ke zrodu sváteční nahrávky.

Další články

Zavří­t reklamu