válkaČeskoslovenskoobjevy

Doktorka si půjčila od své pacientky peníze. Když je měla vrátit, diagnostikovala jí demenci

Doktorka si půjčila od své pacientky peníze. Když je měla vrátit, diagnostikovala jí demenci
Zdroj: allthatsinteresting.com

Na zajímavý způsob, jak nepřijít o peníze, přišla vykutálená doktorka z Columbie v Tennessee. Stálo ji to bohužel nejenom místo, ale také další ušlé finance.

Simona Knotkova 28. prosince 2018

Lékařka Suellen Lee (79), specialistka na nefrologická onemocnění, si půjčila od své dlouholeté kamarádky, kolegyně a pacientky v jedné osobě, uváděné v médiích pod iniciály E.W., 300 tisíc dolarů (6,8 milionu korun). Lee procházela těžkou finanční situací a peníze potřebovala pro udržení své kliniky. Když ale nastal čas splátky, rozhodla se pro nepříliš poctivý krok.

Aby se vyhnula povinnosti splatit dluh, diagnostikovala své věřitelce demenci. Závěry lékařské prohlídky sdělila dceře pacientky. Ta následně kontaktovala finanční instituci, která E.W. z důvodu nemoci odepřela přístup k penězům. „Dementní žena“ se však nedala a o celém případu informovala lékařskou komoru.

V následném procesu Lee přiznala, že diagnózu stanovila na základě pouhého pozorování a E.W. nepodstoupila žádné lékařské vyšetření. Diagnózu nepotvrdil ani žádný druhý specialista. Na scénu byl poté přiveden nezávislý odborník, který po prohlídce poškozené jednoznačně vyvrátil závěry stanovené lékařkou.

Přestože byla Lee donucena „dobrovolně“ odstoupit a navíc musela zaplatit pokutu v hodnotě 2 tisíc dolarů (cca 45 474 tisíc korun), stále si stojí za svou verzí. Podle ní byla půjčka uskutečněna už před dvaceti lety a ona ji po menších částkách poctivě splácela. Jedná se prý jenom o komplot a obětí je ve skutečnosti ona sama.

„Všechno je to vymyšlené,“ tvrdí doktorka. „Chtěla se mi pomstít, protože ji rozzlobilo, když jsem jí řekla, že je dementní.“

K výpovědi před komorou byla údajně donucena. Zmanipulovaná byla dle jejích slov také zpráva psychologa, který měl falešně potvrdit, že E.W. demencí netrpí. „Všechno to byla lež. Bylo mi řečeno, že když se budu bránit, bude mě to stát hodně peněz. A stejně z toho nakonec nic nezískám. Neměla jsem žádnou šanci na zvrácení situace.“

Další články

Zavří­t reklamu