Doktor Steven Fabes objíždí už šest let na kole celý svět a pomáhá lidem.

Doktor Steven Fabes objíždí už šest let na kole celý svět a pomáhá lidem. | zdroj: dailymail.co.uk


Doktor objíždí na kole planetu a léčí dobrovolně lidi, kde může

TÉMATA: lidé | příběhy | fotografie

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 02. 2016 | 10:30

Doktor Steven Fabes se rozhodl, že do práce už nebude jezdit londýnským metrem, ale na kole. Pak si ale řekl, že nebude pracovat v Londýně, ale že se tak trochu podívá po světě, kde by mohl pomoci. A tak nasedl na kolo. Takhle už jezdí šest let a za tu dobu ujel vzdálenost, která se rovná dvojnásobku obvodu zeměkoule.

Na kole ujel za šest let 85 754 kilometrů. Projel šest kontinentů. Přestože měl svou práci, přáteli i celý život v Londýně, jednoho dne se rozhodl vyslyšet volání dálek. Nechtěl strávit život na jednom místě a rozhodl se, že nasedne na kolo a pojede. 

"Toužil jsem po dobrodružství. Hledal jsem novou výzvu. Chtěl jsem svůj život zjednodušit. Žádné peníze, žádné termíny, rozvrhy, prostě nic. Chtěl jsem se něco opravdu dozvědět o světě, a proto jsem ho projel na kole," říká ke svému rozhodnutí Fabes. 

Na své cestě viděl hory, pouště, solné pláně i pralesy. Podílel se jako dobrovolník na mnoha charitativních projektech. Zažil i mnoho perných chvil. Ve stanu našel černou vdovu, nejjedovatějšího pavouka na světě. Sdílel stan s mnoha druhy škorpionů, ale také se lvy, nebo s hady včetně velmi špatně naladěné kobry. V Peru byl držen na vojenském kontrolním stanovišti. To vše naštěstí přečkal bez újmy. Hlavně ale pomáhal v těch nejchudších zemích, kde je lékařská péče na zcela jiné úrovni než v Londýně. Jeho svět se za šest let, co je na cestách, kompletně změnil. 

Byl rozhodnutý žit s pouhými 10 dolary na den. Po třech letech mu ale došly peníze. Na živobytí si proto začal vydělávat přednáškami po celém světě. Živí ho také psaní a podařilo se mu už získat i několik sponzorů. Díky tomu může dál pokračovat ve své misi. 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 02. 2016 | 10:30

Zavří­t reklamu