válkaČeskoslovenskoobjevy

Dokonalý muž a dokonalá žena prý vypadají takhle. Souhlasíte?

Dokonalý muž a dokonalá žena prý vypadají takhle. Souhlasíte?
Zdroj: iflscience.com

Počítače mají odpověď na všechno. Třeba i na otázku, jak by měl vypadat muž a žena snů.

Simona Knotkova 24. června 2019

I když se každý člověk může pyšnit individuálním vkusem, když přijde na hodnocení krásy druhého, čas od času se objeví výzkum, který hlásá, že našel ten největší ideál ideálů. Podobný záměr měli také pracovníci anglické kliniky Men’s Pharmacy. Nepotřebovali k tomu ani žádné složité algoritmy, prostě hodili do počítače fotografie padesáti nejvíce sexy mužů a žen planety a vytvořili jejich kombinace. O podobě obou žebříčků rozhodoval hlas lidu – konkrétně čtenáři webů Glamour a Ranker.

Zatímco ideální muž je směsicí herce Toma Hardyho, bývalého fotbalisty Davida Beckhama či boxera Anthonyho Joshue, výsledné podobě ženské tváře dopomohly zpěvačka Taylor Swift či herečka z Hry o trůny Emelia Clarke. Co na oba ideální protějšky říkáte?

Vědci už dříve zjistili, že se nám zpravidla zdají atraktivní lidé, kteří mají souměrnou tvář. Této definici oba vytvořené modely odpovídají. Podle jiné studie se mužům i ženám poté libí mužské strniště.

Žebříčky nejkrásnějších lidí magazínů People ukazují ještě na jeden trend poslední doby – nejatraktivnější lidé planety jsou stále víc rozmanitější a starší. To ale nejspíš nemá co dělat s naší genetikou, nýbrž s prostředím, ve kterém se pohybujeme. Zatímco dříve vládl kult mládí a média stavila do popředí bělochy, doba se změnila. Nejlépe to lze vidět hlavně ve filmovém průmyslu, kde je na tvůrce apelováno, aby dávali prostor všem etnikům, a to bez ohledu na jejich věk. Tím se mění reprezentativní vzorek lidí, s nimiž se prostřednictvím médií dostáváme do kontaktu, a tím i naše vnímání ideálů.

Podobné průzkumy, statistiky a zaručené vědecké objevy ale berte samozřejmě s rezervou a nenechte si jimi diktovat, kdo by se měl líbit zrovna vám ani se omezovat ve volbě svého vlastního vzhledu. Zatímco ideály krásy se totiž neustále mění, osobitost je věčná a nakonec je právě ona stejně nejvíc sexy.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu