válkaČeskoslovenskoobjevy

Dobrovolný hasič se nudil. Ve svém okolí zapálil dva domy

Dobrovolný hasič se nudil. Ve svém okolí zapálil dva domy
Zdroj: odditycentral.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Jeho prací bylo pomáhat druhým během tragických událostí. O dvě se přitom sám málem zasloužil. Mladík ze západní Pensylvánie stane před soudem kvůli obvinění ze žhářství.

Simona Knotkova 11. ledna 2019

O případ neznámého žháře se policie z obce Munhall začala zajímat několik dní před Vánocemi. Hasiči dostali 10. prosince hlášení od ženy, kterou před třetí ráno probudil kouř a plameny. Podezřelou ze založení ohně byla nejdříve sama obyvatelka. Na pomoc jí ale přišel jeden ze sousedů, který tvrdil, že týden předtím, 3. prosince, někdo pro změnu založil oheň na jeho verandě.

Policie spustila vyšetřování, které mělo odhalit neznámého pachatele. Pomoci jí v tom měly především nahrané záznamy z bezpečnostních kamer v okolí. Na nich si všimla muže, který po příjezdu policejních aut na místo požáru pobíhal ulicemi. Vyšetřovatele zarazilo, že po svém úprku si to namířil do místní hasičské stanice. Další záznam odhalil, jak podezřelý stanici opouští a míří do domu rodiny Laubhamových. Právě devatenáctiletý syn Ryan, místní dobrovolný hasič, se následně stal podezřelým v založení nebezpečného ohně.

Mladý muž během vyšetřování nejprve zapíral a tvrdil, že v době požáru hrál doma videohry. Poté svou výpověď poupravil a říkal, že byl v ten čas u přítelkyně. Nakonec se ale přiznal jak k požáru na verandě muže, který údajně založil pomocí papírových utěrek, tak i k rozsáhlejšímu požáru v domě ženy za pomocí benzínu. Důvod? Prý se nudil.

Protože nebyl schopen zaplatit soudem určenou částku v hodnotě 200 tisíc dolarů (více jak 4,4 miliony korun), jeho případ nyní míří k soudu. „Má strach. Je to mladý muž, který má před sebou slibnou budoucnost. Je nervózní,“ sdělila jeho právnička Casey White.

Ač se případ hasiče, který sám zakládá ohně, může zdát bizarní, rozhodně se nejedná o ojedinělou záležitost. Tento fenomén je nazývám hasičské žhářství a ročně policie vyšetřuje několik takových případů. Jenom ve Spojených státech je každý rok nahlášeno kolem stovky incidentů, kdy oheň založí člen hasičského sboru.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu