Francouzský mořeplavec a jeho slepice Monika spolu obeplouvají svět už dva roky

Francouzský mořeplavec a jeho slepice Monika spolu obeplouvají svět už dva roky | zdroj: dailymail.co.uk


Dobrodruh obeplouvá celý svět se svou slepicí

TÉMATA: zvířata | slepice | cestovatelé

user-avatar

Tomáš Chalupa

3. 07. 2016 | 14:00

Většina cestovatelů a mořeplavců vyráží na cesty se svými partnerkami, případně se zkušenými navigátory. Francouz Guirec Soudee vyrazil na cestu kolem světa se slepicí jménem Monika.

Na cestách je tato dvojice už dva roky. Je to velmi prospěšné spojenectví. Monika vidí svět a za to zásobuje Soudeeho vejci, takže když je nejhůř, vždycky je co jíst. Soudee vypadl z domu ve svých osmnácti, odcestoval do Austrálie a postupně se vracel zpět směr Evropa. Na Kanárských ostrovech potkal svou opeřenou životní lásku Moniku a vzal ji s sebou na palubu. "Byla to láska na první pohled," zapsal si do svého deníku Soudee.

Oba se plaví na třicet let staré lodi Yvinec, své dobrodružství a zážitky si fotí a dávají na Facebook a Instagram, kde získali už tisíce fanoušků. 

Při plavbě do Karibiku mu Monika snesla celkově 28 vajec, téměř jedno denně. Připluli také k břehům Grónska a navštívili Britské Panenské Ostrovy. Nyní dvojice zvažuje, kam plout dále. Soudee by také uvítal lidskou společnici, takže pokud by se k němu nějaká dobrodružně laděná dívka chtěla přidat, nemá váhat mu napsat. "Všechny žádosti budou velmi pečlivě posouzeny," vzkazuje Soudee. Otázkou je, co na to řekne Monika. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

3. 07. 2016 | 14:00

Zavří­t reklamu