válkaČeskoslovenskoobjevy

Doba plastická nekončí. V Rusku jsou údajně trendem vlnité rty

Doba plastická nekončí. V Rusku jsou údajně trendem vlnité rty
Zdroj: odditycentral.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

Ďábelské rty - tak se nazývá trend, který je údajně populární v Rusku. Odborníci doufají, že se jedná pouze o Photoshop. I tak se ale může jednat o nebezpečný virál.

Simona Knotkova 30. prosince 2019

Ať se vám to líbí, nebo ne, dnešní doba přeje plastikám a kosmetickým úpravám, které obličeje a těla mnohých mění k nepoznání a dělají z nich stejně vypadající klony. Bizarní zákroky typu vycpání pozadí nebo odebrání žeber pro užší pas mají nyní ovšem svého přemožitele, pokud se tomu tedy vůbec dá věřit. Podle sociálních sítí se nově dělají i takzvané ďábelské rty. Výplně, které ústa formují do vlnitých tvarů, jsou prý oblíbené hlavně v Rusku, kde s nimi údajně přišel plastický chirurg Emelian Braude. Odborníci na kosmetické procedury doufají, že se jedná jenom o hloupý vtip a dílo Photoshopu či make-upu.

„Nemůžete změnit anatomický tvar svých rtů. Můžete zvýraznit jejich kontury, ale tohle není přirozené. Výplň, která je aplikována nevhodně, se může dostat do vašeho krevního oběhu a ucpat cévy, což může vést až k nekróze tkáně,“ varuje doktorka Krystyna Wilczynski.

Ke kritice se přidala například také britská expertka na krásu Nilam Holmes. Problém vidí v tom, že i kdyby se jednalo pouze o počítačově upravené rty, spousta mladých jedinců trend může chtít napodobit, a dobrovolně tak podstoupí nebezpečný zákrok.

„Tento trend je celý špatný. Ďabelské rty!? Vypadá to nepřirozeně a směšně. Ať už se jedná o tetování nebo/a výplň, vypadá to strašně. První jsem si myslela, že je to jenom Photoshop nebo nějaký halloweenský vtípek, ale zdá se, že ne. I kdyby to byl jen Photoshop, je to příšerný příklad pro mladé lidi, kteří snadno podléhají trendům a myslí si, že je to skutečné. Prosím, nebuďte naivní a nenásledujte hloupé trendy, jako je tenhle. Navždy si tím narušíte své rty. Žádný doktor by neměl své klienty takto úmyslně znetvořovat. Není to make-up, který můžete smýt. Vůbec nechápu, odkud tohle přišlo. Je to jeden z nejhorších kosmeticko-estetických příkladů, které jsem kdy viděla,“ píše žena na svém Instagramu.

Další články

Zavří­t reklamu