Poznejte přírodu hrou.

Poznejte přírodu hrou. | zdroj: mymodernmet.com


Do přírody vyrazte s novou appkou. Dozvíte se díky ní jména zvířat a rostlin, které cestou potkáte

TÉMATA: technologie | příroda | mobilní aplikace

user-avatar

Simona Knotková

4. 04. 2018 | 13:00

Jaro už konečně přebírá vládu nad zimou. První jarní vycházky do přírody si můžete zpestřit s novou aplikací Seek.

Procházky v přírodě mohou od letošního března nabrat ještě poutavější rozměr. Díky nově spuštěné aplikaci Seek od projektu iNaturalist si nyní můžete obohatit své znalosti a dozvědět se něco rostlinách a živočiších, na které cestou narazíte.

Zkoumaný objekt si stačí jenom vyfotit. Chytrý software se díky rozsáhlé databázi a rozpoznávací technologii následně pokusí najít shodu. V podstatě se tedy jedna o jakýsi přírodní Shazam (aplikace na rozpoznávání hudebních skladeb). Můžete také zjistit, kdo jiný v dané lokalitě už "seekoval" a co našel. Díky pravidelnému používání sbíráte odznaky.

"Naše databáze momentálně obsahuje kolem třiceti tisíc druhů. Abychom data navýšili, potřebujeme ještě více lidí, kteří by chodili ven a fotili," říká Scott Loarie, jeden ze zakladatelů projektu.

iNaturalist funguje už od roku 2008. Během této doby sbíralo více jak sedmdesát tisíc přírodovědců a dobrovolníků data a výsledky svého pozorování sdíleli s ostatními. Aplikace Seek je bezplatně přístupná uživatelům operačního systému iOS.

user-avatar

Simona Knotková

4. 04. 2018 | 13:00

Zavří­t reklamu