válkaČeskoslovenskoobjevy

Do odlehlé čínské vesnice se hrnou turisté po nebezpečné cestě vysoko v horách

Do odlehlé čínské vesnice se hrnou turisté po nebezpečné cestě vysoko v horách
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 4 fotky+ 5 fotek

Guo Lang Cun je čínská vesnice vysoko v horách v provincii Henan. Proč se zrovna na takové místo hrnou davy turistů? Právě proto, že se do ní prakticky nedá dostat. Jediná cesta se vine vysoko mezi skalními útesy a větší část z ní tvoří dlouhý tunel. Příval turistů ovšem na této cestě způsobuje zácpy a pouť do vesnice se tak může hodně protáhnout.

Tomáš Chalupa 14. května 2015

Cesta do vesnice byla vybudována v roce 1972 a díky ní ma místo pověst nejnebezpečnější vesnice v Číně. Leží ve výšce 1200 metrů nad mořem a ještě k tomu na 200 metrů vysokém skalním útesu. Než byla vybudována cesta s tunelem, bylo možné se do vesnice dostat jen po kamenných schodech. Cesta je přitom zajímavější než samotná vesnice. V tunelu je vybudováno 35 „oken“, která původně sloužila k odkládání suti při stavbě, ale nyní slouží jako vyhlídková místa.

Podle místní legendy tunel postavilo 13 mladých místních mužů, kteří se tak snažili zajistit vesnici spojení s okolním světem. Stavba jim prý trvala pět let. Tunel je dlouhý 1250 metrů, široký je jen 4 metry. Dá se tudíž po něm jezdit jen jedním směrem. Ráno jedou davy nahoru, odpoledne dolů.

Samotná vesnice má 329 obyvatel žijících v 83 rodinách. Každoročně do ní míří statisíce turistů, především na 1. května zažívá opravdový turistický nával, kdy je příjezdová cesta zcela ucpaná auty a autobusy, ale i pěšími. Není třeba dodávat, že pro místní jsou turisté vítaným zdrojem příjmů.

Další články

Zavří­t reklamu