válkaČeskoslovenskoobjevy

Do nefritového dolu v Barmě spadl z nebe záhadný objekt

Velký kus kovu dopadl těsně vedle nefritového dolu ve městě Hpakant v Barmě. Válcovitý objekt měl na délku přes 4,5 metrů a 1,5 metrů v průměru.

Tomáš Chalupa 15. listopadu 2016

Místní lidé hlásili úřadům, že slyšeli velkou ránu. Někteří se domnívali, že šlo o výstřel z děla, ale brzy se zjistilo, že na vině je právě velký kus kovu, který spadl z nebe do oblasti dolu. Zatím se předpokládá, že by mohlo jít o část letadla nebo satelitu, ale zatím se nepodařilo přesně identifikovat, co je vlastně onen objekt zač. Policejní důstojník Tun Oo vysvětlil: „Zatím nevíme, co to je. Jsou v tom různé dráty. Nemůže jít o část stíhačky ze Severního velitelství, protože právě oni se nás dotazovali, co to je. Kdyby to bylo něco vojenského, zabalili by to do maskovací celty. Jsem si však jistý, že je to mechanická část.“

Zajímavé je, že poblíž dopadl ještě jeden kovový objekt, který byl popsán čínskými znaky. Proletěl střechou jednoho domu ve vesnici Hmaw His Zar. Naštěstí nikdo nebyl zraněn. Stále více je tak pravděpodobné, že jde o kus z čínského satelitu nebo rakety.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu