V Londýně vznikne unikátní hotel z nizozemského plovoucího vězení.

V Londýně vznikne unikátní hotel z nizozemského plovoucího vězení. | zdroj: dailymail.co.uk


Do Londýna připluje z Holandska vězení pro uprchlíky. Angličané si z něj udělají luxusní hotel

TÉMATA: velká británie | hotely | vězení

user-avatar

Tomáš Chalupa

30. 06. 2016 | 09:30

Zajímavý nápad, nebo šílenost? Do Londýna se přeplaví po moři holandské detenční centrum pro uprchlíky. V Anglii se tohle vězení promění v luxusní hotel, kde za jednu noc utratíte 110 liber.

Hotel se bude jmenovat Good Hotel, předtím to bylo vězení pro imigranty. Bylo uzavřeno v roce 2007 a od té doby pro něj nebylo žádné využití. Zařízení má ve druhé polovině roku odplout z Amsterdamu do Londýna. To bude samo o sobě zajímavý a dobrodružný podnik, protože vězení sice bylo konstruováno jako plovoucí, ale nebylo určeno pro plavbu na moři. 

Interiér hotelu bude luxusní a bude splňovat nejvyšší možné standardy. Provozovatelem hotelu je holandský podnikatel Marten Dresen. Právě on znal velmi dobře situaci a dispozice bývalého vězení, takže se v jeho hlavě zrodil nápad na jeho přebudování na hotel.

Zdaleka nejde o ojedinělý případ. Bývalá vězení slouží jako hotely poměrně běžně. Nápravným zařízením byly třeba Hotel Het Arresthius v Nizozemsku, Hotel Clink 78 v Anglii nebo Langholmen Hotel ve Švédsku. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

30. 06. 2016 | 09:30

Zavří­t reklamu