válkaČeskoslovenskoobjevy

Do jihokorejské kavárny se nechodí na kafe. Za poplatek si tam můžete uprostřed dne hodit šlofíka

Jihokorejci jsou přepracovaní a trpí spánkovou deprivací, hlásí národní průzkumy. Úlevu od stresu a únavy jim přináší řetězec kaváren Mr. Healing.

Simona Knotkova 22. května 2018

Když je člověk během pracovního či studijního procesu unavený, obvykle si dá kafe. Jihokorejské kavárny Mr. Healing situaci řeší opačně. Jejich návštěvníci mohou využít masážních křesel a za zvuků relaxační hudby si dát krátkého šlofíka.

Po přepočtení ceníku na naši měnu mají k dispozici dvacetiminutový relax za 75 korun, půlhodinu za 150 korun a padesátiminutový relax s nápojem za 190 korun. Je už jen na nich, zda se skutečně poddají spánku, nebo jenom stráví několik minut v nečinnosti se zavřenýma očima. Po konci relaxační etapy se poté mohou vypravit do skutečné kavárny a dát si něco k pití či snědku.

„Navštěvuje nás spoustu různých lidí, od párů přes přátele a rodiny až po turisty, jednoduše každý, kdo si potřebuje dát ve svém životě pauzu,“ vypráví manažer kavárny v Soulu Park Hye-sun.

Jak už můžete tušit, Mr. Healing je ve workoholické zemi velmi oblíbený. „Kvůli své práci sedím celé dny na židli a zírám do počítače. Díky kavárně si můžu odpočinout od stresu a únavy všedního dne,“ nechal se slyšet jeden ze zákazníků.

Další si zase vychvaluje prostředí: „Ke svému životu potřebuji častý spánek. V běžné kavárně můžete leda tak spát na židli, což se moc neliší od spánku ve škole.“

Uvidíme, zda se něco podobného dostane někdy i k nám.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu