Pozorujte právě dnes v noci mimořádný úkaz, takzvaný krvavý měsíc. A očekávejte naplnění starých proroctví

Pozorujte právě dnes v noci mimořádný úkaz, takzvaný krvavý měsíc. A očekávejte naplnění starých proroctví | zdroj: express.co.uk


Dnes v noci sledujte krvavý měsíc a očekávejte naplnění temných proroctví

TÉMATA: měsíc | vesmír | pozorování

user-avatar

Tomáš Chalupa

27. 09. 2015 | 13:33

V noci na 28. září bude k vidění takzvaný krvavý měsíc. Je to úplné zatmění Měsíce, při kterém je zbarven do červena. To je dáno tím, že je Měsíc v úplňku a současně je v pozici, kdy je nejblíže Zemi. Je to poměrně vzácný úkaz, další bude k vidění až v roce 2033.

Kromě samotného pozorování nezvyklého astronomického jevu se nad celou událostí vznáší i nepříjemný pocit, že by mohly dojít naplnění staré kletby a proroctví. Ty vesměs mluví o tom, že při zjevení krvavého měsíce dojde k nějaké přírodní katastrofě nebo dokonce ArmaggedonuZnámý křesťanský pastor John Hagee například očekává „obrovsky významnou událost“ pro náš svět. Bůh podle něj posílá signály a nebesa jsou jeho plátnem.

Představit si lze cokoliv od výbuchů sopky až po zemětřesení nebo náraz asteroidu na Zemi. Ten očekává například server express.co.uk, který tvrdí, že se jich k Zemí řítí hned šest. Také válka v Sýrii  nebo na Ukrajině může nabrat vyšší obrátky a jistě by mnoho lidí i v tomto vidělo vliv krvavého měsíce. V naší situaci to ale zatím nejpravděpodobněji vypadá na další velké problémy s uprchlíky, což někteří také považují za konec světa, minimálně toho evropského.

I pokud ale k apokalypse nedojde, bude pozorování krvavého měsíce úžasnou záležitostí. Bude viditelné pouhým okem, takže stačí počkat do čtvrté hodiny ranní, kdy celá vesmírná show začne. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

27. 09. 2015 | 13:33

Zavří­t reklamu