válkaČeskoslovenskoobjevy

DNA experiment zkoumal původ několika lidí. Toto video by si povinně měli pustit všichni rasisti!

Rasismus, xenofobie, posuzování druhého podle jeho původu - to jsou termíny, které jsou bohužel i v roce 2016 stále aktuální. I nyní se necháváme ovlivňovat předsudky a v některých případech máme pocit, že jsme díky své rase nadřazenější. Asi není třeba zdůrazňovat, jak špatné podobné chování je. Otevřít oči však některým může experiment YouTube kanálu LetsOpenOurWorld.

Simona Knotkova 15. listopadu 2016

Dánský kanál dal dohromady několik dobrovolníků. Ti byli během pohovoru nejprve tázáni na to, co si myslí o svém původu, či které národnosti nemají rádi. Následně jim byly odebrány sliny na DNA test, který měl odhalit jejich původ, sahající až do úplného prapočátku.

Množství lidí bylo následně překvapeno, když zjistilo, kam všude jejich kořeny sahají a že vůbec nejsou tak „čistokrevnou rasou“, jak si mysleli. V komentářích pod videem se objevují názory, že se jedná pouze o sehrané video. Ať už je to jakkoliv, jeho vzkaz je však jasný – všichni jsme především lidé, jen různě geneticky namíchaní, a jakékoliv předsudky či nenávist jsou tak naprosto zbytečné.

Další články

Zavří­t reklamu