Hippies v komunitě Taylor Camp na Havaji si libovali v nudismu.

Hippies v komunitě Taylor Camp na Havaji si libovali v nudismu. | zdroj: all-that-is-interesting.com


Dlouhé vlasy, nahota a volná láska: I takový byl život amerických hippies

TÉMATA: hippies | amerika | fotografie

user-avatar

ExtraStory.cz

4. 07. 2017 | 10:15

Od poloviny 60. let se začalo ze západního pobřeží USA, ze San Francisca, šířit hnutí hippies. Jeho příslušníci propagovali spontánní chování, lásku a prosazovali názor, že si člověk má užít života a nebudovat kariéru, nehonit se za penězi. Připomeňme si tuto krátkou éru z historie Spojených států na fotografiích Johna Olsona, které vyšly v červnu roku 1969 v časopise LIFE.

Hippies si často nechali růst dlouhé vlasy a nosili v nich květiny, podle toho se jim říkalo také děti květin. Sdružovali se do skupin či komun, kde pak často provozovali volnou lásku. Řada z nich konzumovala drogy  – zvláště psychedelické (LSD).

Dalším poměrně výrazným projevem spojeným s tímto hnutím bylo tíhnutí k mysticismu, různým druhům východních náboženství a filosofií, objevování na Západě doposud neznámých kultur a zvyků a jejich propojování se soudobou kulturou a způsobem uvažování.

Kromě silně nekonformního způsobu života, který provokoval většinovou konzervativní americkou společnost, se hippies velmi angažovali v protestech proti válce ve Vietnamu, a organizovali obrovské protiválečné demonstrace.

Po skončení této války zmizel i společný nepřítel a hippies jako masové hnutí se postupně asimilovalo; největší část stoupenců se později stala běžnou součástí většinové společnosti i s jejími hodnotami, malá část podlehla drogám a jen velmi malá část příslušníků hippies zůstala ve společenstvích věrna všem původním ideálům.

user-avatar

ExtraStory.cz

4. 07. 2017 | 10:15

Zavří­t reklamu