válkaČeskoslovenskoobjevy

Dívka přežila mord své rodiny. V záchranném člunu pak strávila čtyři dny na otevřeném moři

Dívka přežila mord své rodiny. V záchranném člunu pak strávila čtyři dny na otevřeném moři
Zdroj: allthatsinteresting.com
+ 6 fotek+ 7 fotek

V listopadu roku 1961 došlo na plachetnici Bluebell k tragédii, která nebyla nikdy spolehlivě vysvětlena. Kromě jedenáctileté dívky došlo k vyvraždění celé rodiny Duperraultů. Nikdy se přitom nezjistilo proč.

Simona Knotkova 24. července 2019

Optometrik Arthur Duperrault z Winconsinu si v roce 1961 koupil luxusní plachetnici Blubell. Na její palubě si chtěl splnit dávný sen – několikaměsíční plavbu po Atlantickém oceánu, kterou by absolvoval společně s manželkou Jeanou a třemi dětmi Brianem (14), Terry Jo (11) a Renee (7). Pilotní zkušební plavbou se měla stát kratší cesta z Floridy na Bahamy. Do cíle měl rodinku zdárně dopravit Arthurův přítel, zkušený mariňák z 2. světové války Julian Harvey, který si s sebou vzal čerstvou manželku Mary Dene.

Zleva Brian, Jean, René a Arthur

Zleva Brian, Jean, René a Arthur

Zprvu nic nenasvědčovalo budoucí tragédii. Cestující poklidně cestovali z ostrůvku na ostrůvek a užívali si pobytu na moři. K záhadnému obratu došlo pátý den cesty, 12. listopadu. Tu noc prostřední Terry Jo jako jediná spala dole v kabině, zatímco její sourozenci byli společně s rodiči nahoře. Probudil ji dupot a křik. „Tati, pomoc!“ slyšela ječet svého bratra. Když se odvážila vystoupit po schodech nahoru, naskytla se jí hrozivá podívaná. V kaluži krve tam ležela její matka a bratr. Byl tam také Harvey, který mířil přímo k ní. Na její otázku, co se stalo, jí dal facku a nařídil jí, ať se vrátí zpátky do své kajuty.

Julian Harvey, veterán z 2. světové války a Korejské války

Julian Harvey, veterán z 2. světové války a Korejské války

Loď se ale po chvíli začala plnit vodou a vystrašená dívka znovu vylezla ven. Harvey skočil do vody, aby chytil odplutou záchrannou loďku a Terry Jo nechal napospas osudu. Dívka se nakonec zachránila na nafukovacím člunu, ale vyhráno zdaleka neměla. 84 hodin strávila na otevřeném moři bez vody a potravy, vystavená spalujícímu slunci a chladným nocím. Čtvrtý den ji objevil Nicolaos Spachidakis, důstojník řecké nákladní lodi Captain Theo. Postupně vyplavaly na povrch děsivé okolnosti jejího tajemného ztroskotání.

Terry Jo během svého pobytu v nemocnici

Terry Jo během svého pobytu v nemocnici

Harvey osudnou noc utopil svou ženu, čímž chtěl pravděpodobně získat její pojistku v hodnotě 20 tisíc dolarů. Arthur jeho čin ale nejspíše viděl, a tak Harveymu nezbylo nic jiného, než se celé rodiny zbavit. Čtyři členy Duperraultů usmrtil nožem. Proč nechal naživu Terry Jo, není jasné. Podle některých hypotéz se jí chtěl zbavit později, ale dal raději přednost vlastní záchraně. Mohl si ostatně myslet, že dívka tak jako tak na potápějící se lodi zemře. Sám po doplutí na břeh vyhledal pomoc a policii řekl, že jako jediný přežil lodní havárii. Když se později dozvěděl, že Terry Jo přežila, nechal se údajně slyšet: „Panebože! To je úžasné!“ O pár hodin později byl nalezen v motelovém pokoji s podřezaným hrdlem.

Terry Jo dnes

Terry Jo dnes

Terry Jo pobyla několik dní v nemocnici a poté se přestěhovala k rodině otcovy sestry. Později si nechala změnit jméno na Tere. O svém zážitku v roce 2010 napsala knihu Alone: Orphaned On The Ocean. „Vždycky jsem věřila, že jsem byla zachráněna z nějakého důvodu. I kdyby moje tragédie pomohla jen jednomu člověku, nebyla zbytečná,“ sdělila reportérům v CBS News.

Další články

Zavří­t reklamu