válkaČeskoslovenskoobjevy

Dívka dostala neoperovatelný nádor mozku. Po čase jí záhadně zmizel

Dívka dostala neoperovatelný nádor mozku. Po čase jí záhadně zmizel
Zdroj: nypost.com

Jedenáctileté dívce byl diagnostikován agresivní druh nádoru, který není možné operovat. Navzdory negativním prognózám se ale po čase začala uzdravovat.

Simona Knotkova 2. ledna 2019

Roxli Doss se o zhoubné diagnóze poprvé dozvěděla letos v červnu. K doktorovi ji přivedly přetrvávající zdravotní problémy, pravidelně si stěžovala na nevolnost, bolest hlavy a dvojité vidění. Verdikt neurologa byl zdrcující – Roxli trpí takzvaným difuzním intrinsickým pontinním gliomem, agresivní formou rakoviny, která se nedá operovat.

„Byla to ta nejhorší zpráva, jakou jsme mohli dostat,“ vzpomíná otec dívky Scott Doss.

„Jedná se o velmi vzácnou nemoc,“ doplňuje doktorka Virginia Harrod z nemocnice Dell Children’s Medical Center v Austinu. „Když se ale objeví, její následky jsou ničivé. Pacient po chvíli začne ztrácet schopnost polykat a mluvit, někdy přestane i vidět. Nakonec začne mít potíže s dýcháním.“

Jediné, co mohli lékaři udělat, bylo pokusit se dívce alespoň o několik měsíců prodloužit život. Roxli proto začala od srpna docházet na ozařování, které mělo růst nádoru zpomalit. Po šesti týdnech radioterapie se stalo něco nečekaného – nádor zmizel.

Pohled na skeny před a po zmizení nádoru.

Pohled na skeny před a po zmizení nádoru.

„Bylo to neuvěřitelné. Skeny z magnetické rezonance už žádný nádor neukazovaly. Pořádně nejde vidět ani jakýkoliv otok nebo stopa, které by na přítomnost nádoru upozorňovaly. Jedná se o mimořádně výjimečný případ,“ sdělila Harrod.

Z důvodu kritického umístění nádoru rodiče odmítli, aby jejich dcera podstoupila biopsii, která by mohla zázračné uzdravení osvětlit. Harrod dodává, že i přes neobvyklý zvrat událostí je velmi důležité, aby stav dívky byl nadále pečlivě monitorován.

„Je to typ nádoru, který nemůžeme podceňovat. Musíme být bdělí a dál ji sledovat na magnetické rezonanci, abychom se ujistili, že je vše v nejlepším pořádku.“

Roxli pokračuje také v imunoterapii. Jinak je už ale zpátky v aktivním životě a znovu se věnuje oblíbené jízdě na koni.

„Celou dobu jsme se modlili, aby se stal zázrak, a ten se opravdu stal. V naší rodině skutečně věříme, že Roxli uzdravil Bůh,“ uzavírá šťastná matka Gena.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu