válkaČeskoslovenskoobjevy

Dívce spadlo z balkonu jablko. Trvale zmrzačilo kojence

Dívce spadlo z balkonu jablko. Trvale zmrzačilo kojence
Zdroj: odditycentral.com

Čínskými médii předloni obletěla zpráva o incidentu z Tung-kuanu, kdy padající jablko zasáhlo malé dítě. Vyšetřování odhalilo "viníka".

Simona Knotkova 20. dubna 2020

9. března 2018 došlo v čínském městě Tung-kuan k nehodě s takřka fatálními následky. Žena se procházela venku s tříměsíční vnučkou Tchung-tchung, když na dítě spadlo z balkonu bytové budovy jablko. Kojenec upadl do bezvědomí a musel být ihned převezen do nemocnice. Zde lékaři zjistili, že ovoce spadlé z výšky způsobilo holčičce rozsáhlá zranění na hlavě včetně prasklé lebky a krvácení do mozku.

Díky operaci se podařilo krvácení zastavit, dítě ale zůstalo nadále v kómatu. Pokud se z něj Tchung-tchung někdy probudí, i tak bude pravá část jejího mozku pravděpodobně odumřelá.

Policejní vyšetřování odhalilo, že „viníkem“ celé tragédie je jedenáctiletá dívka, která na balkoně 24. podlaží krmila svého psa. Její rodiče zaslali poškozené rodině 30 tisíc jüanů (více než 104 tisíc korun). Nyní mají soudem nařízené zaplatit kompenzaci v hodnotě 1,85 milionů jüanů (cca 6,4 milionů korun).

Rozhodnutí soudu vyvolalo v zemi vášnivou debatu. Lidé jsou totiž názoru, že by rodiče neměli pykat za čin nezletilého dítěte, k němuž navíc došlo nešťastnou shodou okolností.

Za zdravotnickou péči rodiče zraněné holčičky dosud zaplatili přes 451 tisíc korun.

Další články

Zavří­t reklamu