válkaČeskoslovenskoobjevy

Dívce našli 60 mravenců v očích, lékaři nechápou, jak se tam dostali

Dívce našli 60 mravenců v očích, lékaři nechápou, jak se tam dostali
Zdroj: YouTube

S kuriózním případem se nedávno setkali lékaři v indickém státě Karnataka. Jedenáctileté dívce stěžující si na svědění a bolest v očích bylo zpod víček vyňato na šedesát mrtvých mravenců.

Yvonne Pokorná 14. května 2018

Jedenáctiletá indická dívka, uváděná v novinách pouze pod svým křestním jménem Ašvini, si několik dní stěžovala rodičům na svědění a bolest v očích. Když jí rodiče prohlédli oči, našli pod očním víčkem jednoho mravence. Rodina žijící ve vesnici Nellingeri u města Belthangady to zprvu nebrala vážně. Mysleli si, že se jí mravenec dostala do oka v době, kdy dívka spala. Když ale bolesti neustávaly a stále jí v očích objevovali další mrtvé mravence, rozhodli se s dcerou navštívit místní nemocnici.

Podle tamního lékaře mravenci vlezli dívce do ucha. Lékař předepsal oční kapky, jenže ty dívce v jejích potížích nijak neulevily. Denně se v jejích očích objevovalo pět až šest mrtvých mravenců, dosud jich bylo napočítáno celkem šedesát. Lékaři na oční klinice, kam rodiče později dívku přivedli, byli zjevně na rozpacích a prohlásili, že neví, jak si tento fenomén vysvětlit.

Ašvininy rodiče se obávají, že jejich dceru posedl zlý duch. Odvolávají se na jistého astrologa, který jim sdělil, že mravenci v očích jejich dcery jsou dílem hadího prokletí zvaného Naga Doša.

Před dvěma lety noviny informovaly o jiném podobně bizarním případu, k němuž rovněž došlo v Indii. Dvanáctileté dívce jménem Šreja Darji tam z hlavy odstranily stovky mravenců. I tehdy se místní lékaři domnívali, že hmyz pronikl skrze uši, na jejichž bolest si Šreja zprvu stěžovala.

National Geographic zveřejnil listinu nepříjemných tvorů, které se lidem mohou dostat do těla. Nejčastějšími vetřelci jsou například švábi, ale endoskopy jako další také odhalily mravence, vosy nebo slunéčka. V článku uveřejněném na webových stránkách University of Rochester Medical Center (URMC) je uvedeno, že “hmyz se může dostat dítěti do ucha během jeho spánku”.

https://www.youtube.com/watch?v=-TabfiloGAE

Další články

Zavří­t reklamu