válkaČeskoslovenskoobjevy

Devadesátiletá žena s nádorem odmítla léčbu. Místo toho vyrazila na cesty

Devadesátiletá žena s nádorem odmítla léčbu. Místo toho vyrazila na cesty
Zdroj: facebook.com/DrivingMissNorma
+ 7 fotek+ 8 fotek

Norma z amerického Michiganu ve svých devadesáti letech zjistila, že má rakovinu. Namísto léčby se ale rozhodla vydat na cestu.

Simona Knotkova 1. března 2016

První byl nádor diagnostikován jejímu manželovi Leovi. Zrádnou nemoc se mu nepodařilo porazit a on zemřel v hospici. Norma se tak rázem ocitla bez životního partnera, se kterým strávila celkem šedesát sedm let. Aby toho nebylo málo, rakovina zasáhla také její organismus. Jednoho dne našla v moči krev a verdikt lékařů po vyšetření byl následující – rakovina dělohy.

Žena se ale rozhodla, že náročnou léčbu ve svém věku nepodstoupí a místo toho ještě zažije nějaké dobrodružství. Nyní je už půlroku na cestách napříč Amerikou a má se skvěle! Příznaky onemocnění se dokonce zmírnily a ona nepociťuje žádnou bolest.

V jejím rozhodnutí ji podpořila jak blízká rodina, tak lékaři. „Jako doktoři se s tím setkáváme každodenně. Víme, co léčba obnáší. Po všech těch příšerných vedlejších účincích neexistuje ani jistota, že by mohla přežít operaci. Udělala přesně to, co bych v její situaci udělal i já,“ řekl jeden z ošetřujících lékařů.

Ani věk a nemoc ji nezastavily a ona teď cestuje a objevuje nová místa.

Ani věk a nemoc ji nezastavily a ona teď cestuje a objevuje nová místa.

S pomocí rodinných příslušníků Norma cestuje v obytném přívěsu a za celou dobu se jí už podařilo navštívit několik národních parků, zúčastnit se oslavy rodilých Američanů či se proletět v horkovzdušném balónu. Její cesty můžete sledovat na facebookové stránce Driving Miss Norma.

A rada pro všechny ostatní, kteří by chtěli mít stejně pozitivní pohled na svět jako ona? „Prostě jenom každý den pokračujte, to je celé.“

Související články

Další články

Zavří­t reklamu