Exhumace Ferrari na dvorku za domem. Los Angeles 1978. | zdroj: Michael Haering


Děti objevily na dvorku zakopané auto! Kdo je tam pohřbil a proč?

TÉMATA: zločny | auta

Když se v roce 1978 parta dětí z Los Angeles pustila z dlouhé chvíle do kutání v zemi na dvorku za domem, zřejmě netušila, jak obrovský poklad odkryje. To, nač při kopání narazily, vypadalo jako střecha auta, a na místo byla proto ihned přivolána policie. S pomocí bagru a lopat vykopali z písčité země automobil značky Dino 246 v tmavě zelené metalíze.

user-avatar

Ivanhoe

7. 05. 2018 | 13:00

Podle registrační značky policisté zjistili, komu zakopané auto patřilo. Majitelem slavného sportovního vozu italské automobilky Ferrari byl instalatér Rosendo Cruz ze státu Kalifornie. Auto za 22 500 dolarů koupil v roce 1974 pro svoji ženu jako dárek k narozeninám, ale ta si ho dlouho neužila. Za dva měsíce šli manželé do jedné restaurace oslavit výročí své svatby a během večeře jim neznámí pachatelé vozidlo ukradli. Proč jej zrovna zakopali do země, bylo záhadou.

Policisté se tehdy ničeho nedobrali. Zarazilo je, že nikdo z nájemníků si ničeho zvláštního u svého domu nevšiml. Jeden z detektivů to sarkasticky okomentoval slovy: „Zakopat auto do země není totéž jako sázet kapustu.“ Vše navíc nasvědčovalo tomu, že pachatelé měli v úmyslu svůj poklad v budoucnu vykopat, neboť automobil doslova „mumifikovali“. Vycpali jej pečlivě ručníky a obalili plastovou fólií. Protože vozidlo pohřbili do písku, zůstalo i po čtyřech letech v dobrém stavu.

Později vyšlo najevo, že Rosendo si najal zlodějíčky, aby získal peníze z pojistky. Auto si pak zakoupil v aukci za třetinovou cenu jeden mechanik a dal si ho tak „do pucu“, že s ním jezdí dodnes.

Dino byl slavný sportovní automobil italské automobilky Ferrari, pojmenovaný podle syna zakladatele automobilky Enza Ferrariho Dina, který ve 24 letech zemřel na následky svalové dystrofie.

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Ivanhoe

7. 05. 2018 | 13:00

Zavří­t reklamu