válkaČeskoslovenskoobjevy

Děti objevily na dvorku zakopané auto! Kdo je tam pohřbil a proč?

Děti objevily na dvorku zakopané auto! Kdo je tam pohřbil a proč?
Zdroj: Michael Haering

Když se v roce 1978 parta dětí z Los Angeles pustila z dlouhé chvíle do kutání v zemi na dvorku za domem, zřejmě netušila, jak obrovský poklad odkryje. To, nač při kopání narazily, vypadalo jako střecha auta, a na místo byla proto ihned přivolána policie. S pomocí bagru a lopat vykopali z písčité země automobil značky Dino 246 v tmavě zelené metalíze.

Ivanhoe 7. května 2018

Podle registrační značky policisté zjistili, komu zakopané auto patřilo. Majitelem slavného sportovního vozu italské automobilky Ferrari byl instalatér Rosendo Cruz ze státu Kalifornie. Auto za 22 500 dolarů koupil v roce 1974 pro svoji ženu jako dárek k narozeninám, ale ta si ho dlouho neužila. Za dva měsíce šli manželé do jedné restaurace oslavit výročí své svatby a během večeře jim neznámí pachatelé vozidlo ukradli. Proč jej zrovna zakopali do země, bylo záhadou.

Policisté se tehdy ničeho nedobrali. Zarazilo je, že nikdo z nájemníků si ničeho zvláštního u svého domu nevšiml. Jeden z detektivů to sarkasticky okomentoval slovy: „Zakopat auto do země není totéž jako sázet kapustu.“ Vše navíc nasvědčovalo tomu, že pachatelé měli v úmyslu svůj poklad v budoucnu vykopat, neboť automobil doslova „mumifikovali“. Vycpali jej pečlivě ručníky a obalili plastovou fólií. Protože vozidlo pohřbili do písku, zůstalo i po čtyřech letech v dobrém stavu.

Později vyšlo najevo, že Rosendo si najal zlodějíčky, aby získal peníze z pojistky. Auto si pak zakoupil v aukci za třetinovou cenu jeden mechanik a dal si ho tak „do pucu“, že s ním jezdí dodnes.

Dino byl slavný sportovní automobil italské automobilky Ferrari, pojmenovaný podle syna zakladatele automobilky Enza Ferrariho Dina, který ve 24 letech zemřel na následky svalové dystrofie.

Další články

Zavří­t reklamu