válkaČeskoslovenskoobjevy

Děti chtěly zjistit, jestli obživnou stejně jako ve hře. Skočily ze střechy

Děti chtěly zjistit, jestli obživnou stejně jako ve hře. Skočily ze střechy
Zdroj: odditycentral.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Nuda v karanténě způsobila, že dvojice sourozenců propadla populárním počítačovým hrám. Jak moc jsou skutečné, se rozhodli otestovat drastickým způsobem.

Simona Knotkova 29. května 2020

Jedenáctiletý chlapec a jeho devítiletá sestra si během sociální izolace vypěstovali závislost na počítačových hrách Mini World a Game of Peace. Po vzoru jejich hrdinů si chtěli zkusit, jaké to je, když skočí ze střechy. K tomuto úkonu si vybrali patnáctimetrovou obytnou budovu.

„Sestru napadlo, že bychom mohli zkusit, jestli taky obživneme jako ve hře. Zprvu byla odhodlaná, ale pak se bála skočit. Řekl jsem jí, ať zavře oči, a chytil ji za ruku. Co se dělo pak, si už nepamatuju. Chtěli jsme zjistit, jestli vzlétneme, nebo se vrátíme do života stejně jako v Game of Peace a Mini World. V Mini World nezáleží na tom, kolikrát spadnete, vždycky přežijete,“ vysvětlil starší ze sourozeneckého dua novinářům.

Oba dva skončili s rozsáhlými zlomeninami a poraněními v nemocnici a museli podstoupit několik operací. Rodiče vylekala především malá dívka, která po skoku ležela na zemi s otevřenýma očima a nereagovala na žádné podněty. Finanční prostředky, které oba manželé museli vynaložit na léčbu dětí, byly nemalé a pomoci jim musely taky příspěvky dalších lidí. Nyní žalují čínskou společnost Tencent, která obě hry přivedla na trh.

„Dokud naše děti nezačaly hrát tyhle hry, nikdy takové nebyly. Nebyly na ničem závislé. Dařilo se jim ve škole,“ tvrdí matka Fu Žuej-sia. Není ovšem jisté, zda mají nějakou šanci uspět. Tencent jakoukoliv zodpovědnost za způsobenou újmu ihned odmítl a přes své mluvčí do médií sdělil, že na podobě her se nepodílí jejich zaměstnanci, ale vývojáři z jiné firmy.

Jedinou pozitivní zprávou na celém neštěstí je, že děti už moc dobře ví, co je realita a co je pouze virtuální fantazie, a že ve skutečném životě je smrt konečná. „Všechno v hrách je lež. Lidé se nedokážou vrátit zpátky do života. Máme jenom jeden život, takže si ho musíme vážit,“ nechal se slyšet krutě poučený chlapec.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu