válkaČeskoslovenskoobjevy

Děsivé tajemství čínských nemocnic, kde jsou vězňům zaživa odebírány orgány

Děsivé tajemství čínských nemocnic, kde jsou vězňům zaživa odebírány orgány
Zdroj: iflscience.com
+ 7 fotek+ 8 fotek

Pokud jste někdy přijali transplantaci orgánu v čínské nemocnici, máte téměř stoprocentní jistotu, že orgán ve vašem těle pochází od vězně, který byl kvůli tomu zastřelen. Čína je mekkou všech, kteří potřebují nahradit své nemocné orgány novými, jenže dárci v tomto případě nejsou dobrovolní ani nezemřeli náhodou. V Číně funguje děsivý systém, který připomíná továrnu na orgány.

Tomáš Chalupa 3. června 2019

V roce 1995 byl Wang Kuo-čchi jen obyčejným doktorem ve vězeňské nemocnici kdesi v provincii Che-pej. Za svou kariéru už viděl mnoho poprav, které byly ve věznici v podstatě na denním pořádku. Byl svědkem poprav, které ale změnily jeho náhled na celý systém. Stal se navíc součástí systému „sklízení“ orgánů. Slovo sklízet se používá v zemědělství pro úrodu, ale zde je naprosto na místě.

Vězni, kteří byli právě zastřeleni, byli totiž okamžitě převáženi do nemocnice na operační sál. „Mojí prací bylo odstranit kůži a rohovky, aby mohl být proveden odběr orgánů. Byly to stovky těl právě popravených vězňů. V některých případech ale byla poprava zfušovaná,“ vypověděl před americkým kongresem Kuo-čchi. Lidem tak byly prováděny odběry orgánů v době, kdy jim ještě tlouklo srdce.

Kuo-čchi zdaleka není jediný, kdo o těchto hrůzných praktikách podal svědectví. Informace o obchodu s orgány a popravách vězňů kvůli odběrům se objevují už nejméně deset let. Častými nedobrovolnými dárci jsou členové v Číně zakázaného duchovního hnutí Fa-lun-kung (Falung Gong). Ti nejsou popravováni popravčí četou, ale jsou jim vpichovány do srdce injekce, které způsobí zástavu. Ovšem jejich mozek stále funguje, nejsou z medicínského hlediska ještě mrtví. A v tomto stavu jsou jim odebírány prakticky všechny orgány, od ledvin, přes játra až po srdce. Po skončení těchto odběrů z nich zbude jen maso, kosti a kůže. Tyto zbytky jsou pak spalovány v kotelně v suterénu nemocnice.

Čínská vláda částečně přiznává, že mezi lety 1990–2015 odebírala orgány vězňům, ale údajně to bylo s jejich souhlasem a nešlo o záměrné popravy kvůli orgánům. V roce 2015 prý byla tato praxe ukončena. Ale věřit v tomto čínským orgánům může jen málokdo. Statistiky o popravách jsou falšovány, stejně tak i údaje o počtu transplantací. Čína je v tomto vše jiné, jen ne transparentní. Zdá se nepravděpodobné, že by s vysoce výdělečnou činností, která zajišťuje miliardy jüanů do státního rozpočtu, jen tak přestala. Spíše klade větší důraz na utajení všech těchto aktivit. Čína je navíc i podle statistik stále na prvním místě žebříčku transplantací. Přitom Číňané obvykle nedávají souhlas s posmrtným odběrem orgánů, protože to odporuje čínské tradici. Kde se tedy berou ty statisíce orgánů? V Číně je na 200 nemocnic, které transplantace orgánů nabízejí, celkem se jich podle oficiálních statistik provádí 10 000 ročně.

Čína je navíc známá tím, že tam člověk na vhodné orgány nečeká, lhůty jsou minimální. To zavdává jednoduchou myšlenku, že orgány jsou odebírány „na přání“ zákazníka tak, aby mohly být rychle transplantovány.

Korejská televize dokonce přišla s tvrzením, že přímo v nemocnicích jsou v suterénech speciální oddělení, kde jsou drženi vězni pro případ budoucího odběru orgánů. Navíc prý má mnoho nemocnic patentovaný speciální přístroj, kterým lze velmi rychle způsobit mozkovou smrt, aniž by byly poškozeny další orgány.

Čína nyní odmítá, že by k něčemu podobnému na jejím území docházelo. Tisíce nemocných lidí z Ameriky, Japonska, Tchaj-wanu, ale také z Evropy ovšem nepřijíždějí do země za poznáváním jejích krás, ale jen aby dostali nové orgány. A Čína je ochotně a téměř bez čekání nabízí i dnes. Prý ale pocházejí jen od dobrovolných dárců.

Další články

Zavří­t reklamu