válkaČeskoslovenskoobjevy

Děsivá žena bez výrazu: monstrum, nebo výmysl?

Děsivá žena bez výrazu: monstrum, nebo výmysl?

Děsivá událost se stala v roce 1972 v nemocnici Cedar Sinai v Los Angeles. Do nemocnice vešla žena v bílém rouchu celém do krve. Při pohledu na její tvář i personál nemocnice odvracel oči. Její výraz byl nelidský.

Tomáš Chalupa 2. září 2014

Nereagovala na žádné dotyky ani vyšetření. Přesto prý některé sestřičky utekly a odmítly o ni pečovat. Z počátku se nebránila a nechala se sebou manipulovat, ale pak prý začala zápasit a měla doslova nadlidskou sílu. Lékaři jí nakonec vpíchnuli dávku sedativ. Když se žena po nějaké době probrala, stalo se něco nečekaného. Usmála se na jednoho z lékařů a odkryla řadu nelidsky velkých a ostrých zubů ve svých ústech. Podle některých verzí tohoto příběhu žena s nimi dokonce onoho lékaře pokousala na krku. Ten svým zraněním podlehl. Monstrum mu prý při útoku řeklo: Já jsem Bůh. Po několikahodinovém pobytu v Cedar Sinai nakonec bez problémů přemohla ošetřující personál a utekla z nemocnice. Od té doby jí nikdo nespatřil.

Nemocnice Cedar Sinai

Nemocnice Cedar Sinai

Z medicínského hlediska je jediným vodítkem právě přítomnost ostrých zubů v ústech. Ty by totiž ukazovaly na nemoc červených krvinek zvanou poryfie. Ta se mimo jiné projevuje tím, že pacientům vyrostou tzv. upíří zuby, tedy zvětšené tesáky. Také se mění postavení očí, která více vystupují z hlavy. Potud tedy vše ukazuje na psychicky nemocnou ženu trpící touto nevyléčitelnou chorobou.

Vampír

Vampír

Jenže množství odborníků o celé události pochybuje. V záznamech nemocnice není o celém incidentu ani slovo. Také je nepravděpodobné, že by žena byla schopna přemoct personál nemocnice, ochranku a uprchnout. Navíc pokud zabila lékaře, policie by po ní pátrala a toto pátrání by bylo dříve nebo později úspěšné, navíc i o něm by byly četné novinové a úřední záznamy. Že nic takového neproběhlo, vypovídá o tom, že minimálně část příběhu o napadení lékaře není pravdivá. Zarážející je, že příběh se objevil až po čtyřiceti letech, s rozvojem internetu a technologií umožňující manipulaci s fotkami. Takže je žena bez výrazu jen produktem Photoshopu? Spolehlivou odpověď zatím nemáme.

Další články

Zavří­t reklamu