válkaČeskoslovenskoobjevy

Děsivá Flatwoodská příšera byla jen sova, tvrdí odborník

Děsivá Flatwoodská příšera byla jen sova, tvrdí odborník

Hrůzostrašné monstrum a nejspíše dokonce mimozemšťana spatřili svědci 12. září 1952 v ospalém městečku Flatwood. Lidé viděli totiž nejen podivnou postavu, ale navíc i UFO. Jenže slavná Flatwoodská příšera i mimozemský talíř byla možná jen vylekaná sova.

Tomáš Chalupa 11. prosince 2014

Na pozemek farmáře ve Flatwoodu dopadl zářící a pulsující objekt, který předtím přeletěl noční oblohou. Viděli ho dva místní chlapci a šli to rychle oznámit domů. Na farmářův pozemek se vypravila celá rodina i tři další chlapci ze sousedství.

Svědci incidentu byli převážně nezletilí kluci

Svědci incidentu byli převážně nezletilí kluci

Skupinka došla na vrchol kopce a pod sebou spatřila pulsující světelnou kouli. Ta se nerušeně vznášela u stromu. Pes, který skupinu doprovázel, začal divoce štěkat. Aby toho nebylo málo, vedle koule spatřili dvě svítící oči. Jeden z lidí posvítil tím směrem baterkou a spatřili přes dva metry vysokou postavu, s podlouhlou hlavou, velkýma svítícíma očima a dlouhými tenkými končetinami zakončenými drápy.

Svědků se s medializací případu našlo hodně

Svědků se s medializací případu našlo hodně

Popis této příšery se s postupujícím časem stále měnil. Podle některých informací byla stvůra zelená a měla rudou hlavu, podle jiných neměla žádné končetiny a byla obalena jakousi schránou nebo dlouhým oděvem.

Nakonec se z monstra s drápy stal kovový robot

Nakonec se z monstra s drápy stal kovový robot

V příběhu je ale podstatná ještě jedna věc. Tvor totiž zareagoval na světlo baterky, vzlétl, letěl napřed směrem ke skupině na kopci, pak se ale otočil a zmizel v záři vznášející se koule. Svědci celé záležitosti ihned uvědomili šerifa a také zašli do redakce místních novin. O senzaci bylo ve Flatwoodu postaráno. Dalších svědků incidentu přibývalo jako hub po dešti a noviny měly nějakou dobu o čem psát. Jenže šerif ani jeho lidé na místě nic nenašli a ani jakékoliv další stopy, vyjma množících se výpovědí údajných svědků, se nenašly. Mnozí účastníci incidentu si stěžovali, že je bolí krk, který jim natéká, a mají i citlivý a bolavý nos, což dávali do souvislosti se setkáním s mimozemšťanem.

Na místo se po čase vypravila i armáda, nenašla ovšem také nic

Na místo se po čase vypravila i armáda, nenašla ovšem také nic

Joe Nickell zabývající se vyšetřováním paranormálních jevů přišel v roce 2000 s poměrně jednoduchým vysvětlením. Ono letící UFO byl velký meteorit, který tu noc přeletěl přes tři státy USA a jeho průlet byl dokonce považován za pád hořícího letadla. Dopadl jen 11 km od Flatwoodu. A ona příšera je podle něj jednoduše sova. Ta se lekla světla a uletěla.

Flatwoodská příšera byla zřejmě sova

Flatwoodská příšera byla zřejmě sova

Lidská fantazie, zvláště u malých kluků, pracuje v podobných situacích na plné obrátky. Zřejmě ta stojí za celou Flatwoodskou příšerou. Přesto se i dnes najde mnoho těch, kteří věří, že u Flatwoodu došlo k setkání třetího druhu, tedy kontaktu s mimozemskou civilizací.

Další články

Zavří­t reklamu