zdroj: Cosmos News


Deset tisíc let staré skalní malby v Indii zobrazují ufony a létající talíře. Indie žádá experty z NASA o pomoc

Indická vláda by ráda přišla na kloub záhadě skalních maleb u města Charama v centrální Indii. Pravěké skalní malby, které se našly v regionu Bastar u vesnic Chandeli a Gotitola, totiž zobrazují bytosti, nápadně se podobajícím mimozemšťanům, jak je známe z vědecko-fantastických filmů.

user-avatar

Jan Kyzlink

18. 09. 2014 | 07:04

Postavy ze skalních maleb se nápadně podobají "marťanům"

„Tyhle nálezy naznačují, že už pravěký člověk spatřil nebo si uměl představit bytosti z jiných planet,“ prohlásil indický archeolog J. R. Bhagat a dodal, že bude třeba pravěkou památku podrobit důkladnému zkoumání. „V tomto oboru u nás ale nemáme žádného odborníka,“ připustil Ind. I proto indická vláda hodlá zažádat o pomoc experty z NASA a Indické kosmické agentury (ISRO), aby pomohli záhadu skalních maleb rozluštit.

Indický archeolog J. R. Bhagat před jednou ze skalních maleb

„Malby jsou vyvedeny v přírodních barvách, které po tak moha letech jen nepatrně vybledly,“ zkonstatoval archeolog. Podivně tvarované postavy, které vypadají, jako by držely nějaké zbraně, nemají zřetelné rysy v obličejích. Hlavně jim chybí nos a ústa. Ještě podivuhodnější je, že některé z nich mají na sobě kosmický skafandr. „Nemůžeme vyloučit i možnost, že prehistoričtí lidé byli schopni imaginace, ale stejně je to zvláštní,“ podotkl Bhagat. 

Některé postavy mají na sobě i skafandr

Lze považovat za pouhou náhodu fakt, že lidé před 10 tisíci lety znázorňovali mimozemšťany a jejich létající stroje podobně jako dnes hollywoodští filmaři? „Anténa ve tvaru větráku a tři nohy, na kterých dopravní prostředek stojí, vykazují jasnou podobu s vesmírnými pravidly UFO,“ poznamenal Ind.

Určité vysvětlení k této záhadě můžeme hledat v pověstech, které se po staletí tradují v okolních indických obcích. Podle těch kdysi na zemi přistávali v létajících talířích jacísi malí človíčkové, kterým se říkalo „rohela“. Z vesnice unesli buď jednoho nebo dva lidi a ti už se domů nikdy nevrátili.

Jak mohlo pravěkého člověka napadnout namalovat létající stroje?

Vědecký mainstream však doposud tematice UFO věnoval jen velmi málo pozornosti. V USA skončil oficiální výzkum na tohle téma v prosinci 1969 s prohlášením, že žádný další už není nutný. To však kritizuje podvýbor pro UFO Amerického institutu pro letectví s tím, že nejméně 30 procent případů zůstalo dosud nevysvětlených. Pokud by tedy ISRO a NASA vyhověly indické žádosti, mohlo by to problematiku UFO obohatit o vědecký přístup.

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Jan Kyzlink

18. 09. 2014 | 07:04

Zavří­t reklamu