válkaČeskoslovenskoobjevy

Dechberoucí video: slavný cyklista projel jako první na kole smrtelně nebezpečnou skotskou hřebenovku

Proslulý cyklistický kaskadér Danny MacAskill vypustil nedávno do světa své poslední video, které zachycuje jeho jízdu na bicyklu po strmých hřebenech pohoří Cuillin. Nebudete věřit, do jakých výšek se svým kolem vyjel a jaké kaskadérské kousky na skalnatých útesech předváděl!

Ivanhoe 22. listopadu 2014
Danny MacAskill jezdí po skalách.

Danny MacAskill jezdí po skalách.

Přejít přes ostrý vulkanický hřeben skotského pohoří Cuillin s 900 metrovým převýšením je náročnou výzvou i pro odvážného a zkušeného horolezce, natož aby se sem na kole škrábal cyklista. Danny MacAskill se však nezalekl a nebezpečný traverz projel na kole jako první na světě. Předvedl přitom parádní kaskadérské kousky. Skáče tu z jednoho kamene na druhý, balancuje na úzkých cestičkách nad propastí, sjíždí šikmé skalní stěny a leze až na samý vrchol rozeklané skály. Stačí malé zaváhání a je po něm.

Danny MacAskill a jeho jízda po hřebenu pohoří Cuillin, které se označováno za "skotské Alpy".

Danny MacAskill a jeho jízda po hřebenu pohoří Cuillin, které se označováno za „skotské Alpy“.

„Už jako malý kluk, když jsem vyrůstal na ostrově Skye, jsem snil o tom, jak se jednou projedu na kole po hřebeni Cuillin,“ svěřil se Danny. Jak přiznal, šlo zatím o fyzicky nejnáročnější natáčení, jaké kdy absolvoval. „Dělal jsem to ale s láskou, protože jsem chtěl lidem ukázat tuhle nádhernou část světa, kde jsem vyrůstal,“ řekl.

Danny MacAskill umí šplhat po skalách i s kolem v ruce.

Danny MacAskill umí šplhat po skalách i s kolem v ruce.

Osmadvacetiletý skotský rodák MacAskill je jedním s neodvážnějších trail cyklistů na světě. Poprvé zveřejnil video dokumentující jeho kaskadérské kousky v roce 2009 a rázem se z něj stala cyklistická celebrita, která vystupuje ve filmech i v reklamách. Na jeho webových stránkách můžete zhlédnout další videa, která od té doby natočil.

Danny MacAskill dosáhl vrcholu.

Danny MacAskill dosáhl vrcholu.

Další články

Zavří­t reklamu