válkaČeskoslovenskoobjevy

Dcera na Nicole Kidmanovou zanevřela, nepozvala ji ani na svatbu. Může za to Scientologická církev?

Dcera na Nicole Kidmanovou zanevřela, nepozvala ji ani na svatbu. Může za to Scientologická církev?
Zdroj: pixcooler.com
+ 10 fotek+ 11 fotek

Nedávno se v Londýně vdávala Isabella Cruisová, adoptivní dcera amerického herce Toma Cruise a australské herečky Nicole Kidmanové. Oba rodiče na její svatbě však chyběli, matka o ní dokonce ani nevěděla, přitom tou dobou pobývala v Londýně. Vztahy mezi herečkou a jejími adoptivními dětmi jsou od rozvodu s Tomem Cruisem dlouhodobě napjaté.

blondie 15. října 2015

V 90. letech byli Tom Cruise s Nicole Kidmanovou hvězdným párem, obletovaným na každém kroku fotografy. Seznámili se v roce 1990 při natáčení a ještě ten rok se vzali. Dva roky po svatbě si adoptovali první dítě, holčičku Isabellu Jane Cruisovou, jejíž biologickou matkou byla členka Scientologické církve. Ta si již netroufala starat se o svého dalšího, v pořadí třetího potomka, proto prostřednictvím Scientologické církve navázala kontakt s jiným jejím oddaným stoupencem – Tomem Cruisem a jeho ženou Nicole, která krátce předtím prodělala velmi traumatické mimoděložní těhotenství. Protože se hvězdnému páru nedařilo přirozenou cestou přivést dítě na svět, rozhodli se pro okamžitou adopci. Když si miminko přinesli z nemocnice domů, Tom Cruise první noc ani oko nezamhouřil a stále kontroloval, zda dýchá. Také Nicole byla rolí matky nadšená. „Když jsem držela Bellu v náručí, bylo to mateřství, bylo to všechno, dívala jsem se jí do očí a ucítila neuvěřitelnou lásku. Otevřela mi část srdce, o které jsem ani nevěděla, že existuje,“ svěřila se herečka před časem rádiu Desert Island Discs.

Nicole Kidmanová a Tom Cruise s adoptivními dětmi, synem Connorem a dcerou Bellou

Nicole Kidmanová a Tom Cruise s adoptivními dětmi, synem Connorem a dcerou Bellou

Krásné dětství

K holčičce záhy přibyl adoptivní syn Connor a obě děti cestovaly se svými rodiči mezi rodinnými sídly v Sydney a v Los Angeles na palubě soukromého letadla, které Tom Cruise pořídil za 21 milionů dolarů a pojmenoval po své manželce Sweet Nic. Nicole novinářům říkala, jak jsou jejich děti rozkošně drzé a že není třeba, aby byly andílky, hlavně ať jsou to osobnosti, neboť svět kolem je tvrdý. „Nezacházíme s nimi jak v rukavičkách,“ zdůraznila herečka. „Nabalíme svačinu a vyrážíme s nimi na šestihodinovou túru do přírody,“ popisovala, jak s dětmi tráví volný čas. Nikdy je nebrali na filmové premiéry či jiné oslavné akce, neboť se obávali, aby je popularita nezkazila. Zároveň plánovali rodinu rozšířit. „Chtěli mít vlastní dítě. A chtěli si adoptovat ještě další,“ prozradila publicistka Pat Kingley. To se jim však nepodařilo.

Nicole své adoptivní děti milovala.

Nicole své adoptivní děti milovala.

Náhlý rozchod

Nedlouho po natočení eroticky laděného snímku Spalující touha, v němž společně hráli, se manželství Cruise a Kidmanové začalo rozpadat. Nicole tvrdila, že Tom vůči ní ochladl. Cruise tajemně mlčel a své letadlo přejmenoval na Sweet Bella po dceři. Když se ho ptali, co se děje, jen zavrčel: „Zeptejte se Nicol. Ona ví.“

Herečka v té době byla těhotná, ale opět potratila. Odstěhovala se pak do New Yorku a obě děti si vzala s sebou. S Cruisem se dohodli na střídavé péči o děti. Ta však nefungovala, protože Kidmanová čím dál víc točila a neměla na děti čas. Bella s Connorem se tak nakonec natrvalo přestěhovali k otci a o jejich domácí vzdělávání se starala Cruisova přísná sestra Cass.

Během natáčení muzikálu Moulin Rouge se Tom Cruise s Nicole Kidmanovou rozešel.

Během natáčení muzikálu Moulin Rouge se Tom Cruise s Nicole Kidmanovou rozešel.

Léčba prací

Nicole Kidmanová později přiznala, že rozvod s Cruisem byl pro ni velkým šokem, z něhož se léčila prací. Stáhla se do sebe a prošla si depresemi. „Utíkala jsem z reality života do rolí,“ vysvětlila, proč na počátku milénia točila jeden film za druhým. Zatímco v osobním životě se jí nedařilo, v tom pracovní slavila úspěchy a sbírala ty nejcennější filmové ceny – Zlatý glóbus za muzikál Moulin Rouge, Oscara za Hodiny. Přesto se necítila šťastná. „Držela jsem zlatou sošku a cítila jsem se osaměle, jako nikdy v životě,“ přiznala. Svým adoptivním dětem se čím dál více odcizovala. Když pak Tom Cruise začal žít s o 16 let mladší herečkou Katie Holmesovou, děti si novou členku rodiny rychle oblíbily a tehdy třináctiletá Bella jí dokonce začala oslovovat „mami“. Hlídala jejich dceru Suri a později Katie pomáhala jako asistentka v její módní firmě. „Když jsem začal chodit s Kate, Bella se na mě podívala a řekla: ´Ne abys ji nechal plavat. Ona je ta pravá´.“

Svatba Toma Cruise a Katie Holmesové. Connor a Bella byli nadšeni.

Svatba Toma Cruise a Katie Holmesové. Connor a Bella byli nadšeni.

Svatba jen pro scientology

Nicole Kidmanová byla s Bellou naposledy vyfocena v roce 2006, pak se provdala za australského country zpěváka Keitha Urbana a zplodila s ním na prahu čtyřicítky dvě děti, to druhé s pomocí náhradní matky. Protože žila s novou rodinou v Austrálii, s adoptivními dětmi se prakticky nestýkala, občas jim jen zatelefonovala. Je to však nijak netrápilo, mnohem víc je zasáhlo, když se v roce 2012 Katie rozešla s Tomem Cruisem. Bella se pak přestěhovala do Londýna, vyučila se kadeřnicí a kosmetičkou a nedávno se provdala. Své rodiče na svatbu nepozvala, údajně aby jejich účast nezpůsobila mediální humbuk, ale také kvůli animozitě někdejšího páru. „Svatba byla scientologickým obřadem, Nicole tam nebyla a ani o tom nevěděla,“ sdělil zdroj deníku The New York Post. Tom Cruise se obřadu rovněž nezúčastnil, avšak svatbu, která prý byla poměrně drahá, celou zaplatil.

Nicole Kidmanová s novým partnerem Keithem Urbanem a jejich dcerami Sunday Rose a Faith

Nicole Kidmanová s novým partnerem Keithem Urbanem a jejich dcerami Sunday Rose a Faith

Rozeštvala je sekta?

V roce 2015 vyšel dokument Going Clear, zkoumající praktiky Scientologické církve. V něm se mimo jiné tvrdí, že vedoucí představitelé této církve začali od roku 1999 interně řešit „špatný vliv“ Nicole Kidmanové na Cruise a jeho víru. Kidmanová z lásky ke Cruisovi původně do této církve vstoupila, ale později ji opustila. Její otec byl vážený psycholog a učení této církve odmítal. Nicole byla církví označena jako PTS – Potential Trouble Source – možný zdroj problémů. Vůdce sekty David Miscavige pověřil jednoho ze svých jednatelů, aby udržel Cruise mezi scientology za každou cenu, neboť jako slavný herec vylepšoval image této církve a přitahoval do jejích řad nové členy. Jeho úkolem bylo dosáhnout rozchodu mezi Tomem a Nicole a poštvat proti ní i adoptivní děti, které byly členy církve. Dokonce byl stanoven speciální vyšetřovací tým sledující Nicole a do domu byly nasazeny štěnice. Také Katie Holmesová zprvu do sekty vstoupila, ale pak z ní vystoupila a nyní svou dceru Suri chrání před jejím vlivem. Proslýchalo se, že Cruise kvůli tomu uvažoval o svém vystoupení z církve, ale zatím tomu nic nenasvědčuje. Obě adoptivní děti jsou scientology a mají s Tomem Cruisem dobrý vztah. Nicole Kidmanová se k scientologii odmítá veřejně vyjadřovat. „Naprosto respektuji jejich víru,“ řekla jen.

Tom Cruise u oltáře Scientologické církve

Tom Cruise u oltáře Scientologické církve

Související články

Další články

Zavří­t reklamu