válkaČeskoslovenskoobjevy

Dcera drogového krále Pabla Escobara žila až do smrti ve stínu jeho zločinů

Dcera drogového krále Pabla Escobara žila až do smrti ve stínu jeho zločinů
Zdroj: allthatsinteresting.com

Manuela Escobarová byla jediná dcera drogového magnáta Pabla Escobara. Její osud byl pro veřejnost neznámý, ze stínu zločinů svého otce se nevymanila ani po jeho smrti.

Tomáš Chalupa 6. dubna 2018

Escobar měl dvě děti, dceru Manuelu a syna Juana Pabla. Oba dva žili v bohatství a nechutném luxusu, ale platili za to daň v podobě častého stěhování a života ve zlaté kleci. Manuelu naučili ze všeho nejdřív utíkat. To bylo to nejpotřebnější, co pro život potřebovala. Vše ostatní si mohla v pozdějších letech koupit, ale čas od času prostě bylo nutné vzít nohy na ramena.

Útěk ostatně bylo to jediné, co dceři, synovi i jejich matce zbylo v době, kdy už se smyčka kolem Pabla Escobara nelítostně stahovala. Jenže žádná země na světě jim nechtěla udělit politický azyl. Dokonce je odmítli i ve Vatikánu. Nakonec se celé rodině, samozřejmě bez Pabla, podařilo zapustit kořeny v Mozambiku, odkud pak odešli do Brazílie a nakonec Argentiny, kde všichni žili pod novou identitou.

Ani zde ale nenašli klid. V roce 1999 byla matka Maria a syn Juan Pablo, žijící nyní pod jmény Victoria Eugenia Henao Vallejo a Sebastian Marroquin, zatčeni za falšování úředních dokumentů a praní špinavých peněz. Úřady je zanedlouho propustily, ale zbývala otázka, kde je vlastně Escobarova dcera?

Pravdou je, že Manuela měla pramálo společného se zločiny svého otce. Bylo jí pouhých devět let, když byl Pablo Esobar zastřelen. Od té doby se pečlivě vyhýbala jakékoliv pozornosti, stejně jako celá její rodina. V době zatčení matky a bratra žila v Buenos Aires pod jménem Juana Manuela Marroquin Santos. Žila sama v rezidenčním domě Jaramillo. Zní to mnohem lépe, než jaká byla skutečnost. Zatímco veřejnost si myslela, že Escobarovi potomci sedí na milionech dolarů, Manuela žila skromě a stěží se dalo říct, že dosahovala životního standardu běžné střední třídy.

Na druhou stranu jako Juana žila mnohem šťastnější život než jako Manuela Escobarová. Měla svůj dům, svoje přátele, vychodila běžnou školu. Její bratr v té době psal knihy a dával rozhovory o svém otci. Manuela žila stranou zájmu, přesto trpěla depresemi a podle některých zdrojů se dokonce pokusila spáchat sebevraždu. V té době žila se svým bratrem a jeho ženou, kteří jí v těžké době pomáhali.

Poté zase svého bratra opustila a zmizela v anonymitě. Naposled o ní mluvil její bratr v roce 2015, kdy tvrdil, že Manuela má hrůzu z toho, že bude odhalena její identita, a žije v neustálém strachu. Je podle něj nespravedlivé, že je neustále spojována se zločiny muže, na kterého si sotva pamatovala. Manuela žije neznámo kde a stále má strach, tak jako vlastně po celý svůj život.

Další články

Zavří­t reklamu