válkaČeskoslovenskoobjevy

Dánský školák našel na poli za domem messerschmitt, poslal ho tam hledat táta

Dánský školák našel na poli za domem messerschmitt, poslal ho tam hledat táta
Zdroj: tv2nord.dk

Daniel Rom Kristiansen je čtrnáctiletý školák ze severního Dánska, konkrétně z obce Birkelse. Teď o něm ví celý svět, protože se mu podařil opravdu mistrovský kousek. Na poli našel zachovalý vrak stíhačky ze druhé světové války – Bf-109 Messerschmitt.

Tomáš Chalupa 9. března 2017

Vše začalo nevinně. Daniel dostal ve škole domácí úkol, který se týkal druhé světové války. Otec mu v žertu poradil, ať se podívá na pole, že tam za války spadlo letadlo. Říkal to aspoň děda, který si ale myslel, že vrak byl už dávno odklizen. Říkat něco dětem jen tak se ale nevyplácí. Daniel vyrazil s detektorem kovů na pole. A světe div se, našel opravdu zbytky německé stíhačky Messerschmitt Bf-109.

Nejprve objevil několik menších částí, pak jich začalo přibývat, nakonec jich byly tisíce. „Zprvu to nevypadalo jako letadlo. Bylo to možná dva až pět tisíc kusů z letadla. A pak jsme našli motor a potom najednou kusy kostí a cáry oblečení. A pak osobní věci – knihy, peněženku s penězi,“ řekl Danielův otec Klaus Kristiansen. Na místo museli povolat odborníky a armádní pyrotechniky.

Policie prozkoumává stále okolí a hledá další předměty. Pilot je podle názoru Klause Kristiansena pohřben někde v Německu. Jeho syn Daniel má každopádně už teď jistotu, že domácí úkol splnil na výbornou.

Další články

Zavří­t reklamu