Tulipánová vodka už je na trhu, a to hned ve dvou variantách.

Tulipánová vodka už je na trhu, a to hned ve dvou variantách. | zdroj: odditycentral.com


Dánská likérka začala vyrábět vodku z tulipánů

TÉMATA: alkohol | vodka | nizozemsko

user-avatar

Tomáš Chalupa

6. 11. 2018 | 08:00

Říká se, že vodku lze udělat prakticky ze všeho, nicméně některé nápady by zřejmě v Rusku příliš neuspěly. Nizozemská distilerka Celsisus Craft Distillers se rozhodla, že využije národní poklad v podobě tulipánů a použije jej jako základ pro výrobu vodky.

Vznikla tak Tulip Vodka neboli Tulipánová vodka. Za jejím vznikem stojí Joris Putman, který býval kdysi filmovým producentem, ale pak se vrhl na podnikání s alkoholem. Nápad s tulipánovou vodkou se mu neuvěřitelně vyplatil. Renomované restaurace včetně těch Michelinských si přejí mít jeho produkt na svém nápojovém lístku. Pít vodku, to nezní úplně noblesně, ale pít tulipánovou vodku, to už věru zná stylově.

Pravdou je, že vyrobit vodku pouze z hlíz tulipánů a vody není nic jednoduchého. Putmanovi trvalo dva roky, než se mu podařilo vodku vypilovat k dokonalosti a také zvládnout celý výrobní proces. Obtížné také bylo udržet vše v tajnosti a dokonce i před svou vlastní rodinou. Putman se totiž obával, že by mu jeho nápad mohl někdo vyfouknout, takže jej úzkostlivě tajil.

„Tulipán má na sobě silnou texturu, což činí proces destilace poměrně obtížný. Když to ale poprvé zafungovalo, byl to úžasný pocit,“ vzpomíná Putman. Zároveň přiznává, že napoprvé nebyla chuť nic moc, takže ho čekalo ještě spousta práce. Výsledek je ale velmi dobrý.

V prodeji je vodka od konce loňského roku. Je k dostání ve dvou variantách – čistá pouze z vody a tulipánu a Premium, která je levnější a obsahuje také alkohol z hroznů.

user-avatar

Tomáš Chalupa

6. 11. 2018 | 08:00

Zavří­t reklamu