válkaČeskoslovenskoobjevy

Daniel Craig se původně neměl stát novým Bondem. Režisérovi se moc nelíbil

Daniel Craig se původně neměl stát novým Bondem. Režisérovi se moc nelíbil
Zdroj: Profimedia

Daniel Craig dnes patří k nejúspěšnějším představitelům Jamese Bonda. Do role agenta 007 byl přitom větším favoritem někdo jiný.

Simona Knotkova 12. června 2021

Byl to právě Martin Campbell, režisér Zlatého Oka a Casina Royale, který přivedl do světa bondovek dva nové představitele – v roce 1995 Pierce Brosnana a o deset let později jeho nástupce Daniela Craiga. S druhým hercem to ale nebylo tak stoprocentní. Jak vypráví autor knihy „The Many Lives of James Bond“ a expert přes bondovky Mark Edlitz, filmařovi se víc líbil tehdy jednadvacetiletý Henry Cavill, budoucí Superman, který byl v té době prakticky neznámý. Teprve na přímluvu producentky filmu Barbary Broccoli se rozhodl pro Craiga.

Thumbnail # Jmenuji se Popov, Dušan Popov. Postavu Bonda napsal Fleming podle skutečného agenta
Mohlo by Vás zajímat:

Jmenuji se Popov, Dušan Popov. Postavu Bonda napsal Fleming podle skutečného agenta

„Když oznámili Daniela Craiga, podíval jsem se na film Po krk v extázi a pomyslel si: Dobrý herec, ale ne Bond. Mimochodem, úplně stejně to viděl i režisér Casina Royale Martin Campbell – dobrý herec, ale ne Bond. Nakonec ale ustoupil producentce Barbaře Broccoli a nyní nadšeně podporuje Craiga,“ říká Edlitz.

Co se režisérovi na zkušenějším herci nelíbilo? Možná skutečnost, že blonďatý Brit vzhledově nebyl úplně klasickým prototypem Bonda. „Craig je určitě skvělý Bond, ale představitele Bonda musíte taky sladit se scénářem a příběhem, který vám chce film sdělit. Snímek o počátcích agenta 007 potřeboval odlišného herce,“ míní spisovatel.

Thumbnail # Český James Bond? Komunisté ho vychvalovali do nebe, přitom plánoval vraždit bombami nevinné lidi
Mohlo by Vás zajímat:

Český James Bond? Komunisté ho vychvalovali do nebe, přitom plánoval vraždit bombami nevinné lidi

Je možné, že by se Cavill stal novým, v pořadí osmým agentem s povolením zabíjet v budoucích letech? Podle Edlitze to není vyloučené.

„Když jsem zpovídal Martina Campbella pro svou knihu The Many Lives of James Bond, řekl mi, že kterýkoliv herec, který se zúčastnil zkoušek na Casino Royale, včetně Henryho Cavilla, by mohl hrát agenta 007. Cavill byl úchvatný v Mission Impossible: Fallout a zábavný v Krycí jméno U.N.C.L.E. Nedivil bych se ale, kdyby přišli s někým novým nebo s někým, kdo je mimo radar. Na základě rolí v televizi byl Roger Moore a Pierce Brosnan přirozená volba. George Lazenby, Timothy Dalton a Daniel Craig byly nečekané volby, a všichni tři byli fantastičtí.“

Související články

Další články

Zavří­t reklamu