Na nebi bylo zaregistrováno zatím neoficiálně souhvězdí Davida Bowieho.

Na nebi bylo zaregistrováno zatím neoficiálně souhvězdí Davida Bowieho. | zdroj: ultimateclassicrock.com


Další vesmírná pocta Davidu Bowiemu: hvězdný muž má své souhvězdí

TÉMATA: umělci | celebrity | vesmír | bowie

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 01. 2016 | 16:00

Zpěvák David Bowie, který nedávno zemřel, bude mít své vlastní souhvězdí. Belgické radio Studio Brussels se dohodlo s observatoří MIRA v Grimbergenu a nechalo zaregistrovat souhvězdí, které má nést jeho jméno.

Souhvězdí, které je na hvězdné obloze poblíž Marsu, se skládá ze sedmi hvězd. "Studio Brussels nás požádalo, abychom našli pro Bowieho jeho vlastní místo ve vesmíru. Nebylo to úplně snadné. Nakonec jsme vybrali sedm hvězd podle jeho alb – Sigma Librae, Spica, Alpha Virginis, Zeta Centauri, SAA 204 132 a Beta Sigma Octantis Trianguli Australis," říká Phillip Molet z observatoře MIRA.

Hvězdy vytvářejí pomyslný Bowieho blesk, jak jej známe z přebalu zpěvákova alba Aladdin Sane z roku 1973. Na webové stránce http://stardustforbowie.be/ si mohou lidé souhvězdí prohlédnout a dokonce přidat nejoblíbenější skladbu. Je potřeba dodat, že registraci souhvězdí zatím nepotvrdila Mezinárodní astronomická unie, která má v těchto věcech hlavní slovo. Nicméně věci jsou prý na dobré cestě a Starman se možná skutečně dočká svých vlastních hvězd.

Obálka alba Aladdin Sane z roku 1973

 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 01. 2016 | 16:00

Zavří­t reklamu