Roboti prý zaútočí na lidstvo, prorokuje spisovatel

Roboti prý zaútočí na lidstvo, prorokuje spisovatel | zdroj: dailymail.co.uk


Další odborník varuje: roboti nám do dvaceti let vyhlásí válku

TÉMATA: roboti | technologie | teorie

user-avatar

Tomáš Chalupa

8. 01. 2016 | 12:30

Kanadský spisovatel a autor sc-fi Logan Streondj ve svých článcích varuje před vývojem robotických autonomních zbraní a bojových dronů. Pokud budou vybaveny vlastní inteligencí, do dvaceti let se mohou pokusit napadnout lidstvo. Budou totiž chtít mít své vlastní území.

Zdá se, že vývoj robotických zbraní leží čím dál více lidem v žaludku. Torontský autor sci-fi knih Logan Streondj se přidal k zástupu odborníků, které vývoj zbraní s umělou inteligencí velmi trápí. "Časový rámec, kdy dojde k válkám s umělou inteligencí, je mezi lety 2040 a 2055. Nepochybně přijde doba, kdy bude na světě více robotů než lidí. Budou inteligentní a budou požadovat svůj vlastní životní prostor," říká Streondj. Vznik robotických vojáků by mohl být příčinou, která zažehne válečný oheň. Jsou to podobné vize, jaké známe z filmů Terminator, kde lidstvo vede válku právě proti takovým strojům.

Podle Mezinárodní federace pro robotiku bylo v roce 2014 vyrobeno 11 000 bojových robotů. "Pokud bude každý rok růst produkce o 13 procent, což je ještě velmi nízký odhad, v roce 2055 jich bude vyrobeno milion. Přitom armáda USA má pouze půl milionu vojáků," dodává Streondj. "Velkou ironií je, že lidé se snaží získat nadvládu nad jinými lidmi a používají k tomu roboty. A co když se roboti rozhodnou nebojovat proti sobě navzájem, ale zničit své pány? Může to být krok k jejich světové nadvládě," dodává Streondj. Podle něj roboti nepochybně zaútočí na lidstvo, pokud jejich počet bude převyšovat lidi desetinásobně. "To se stane kolem roku 2070," prorokuje Streondj. 

 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

8. 01. 2016 | 12:30

Zavří­t reklamu