válkaČeskoslovenskoobjevy

Další bombastický nález Poláků: Prý mají Jantarovou komnatu!

Další bombastický nález Poláků: Prý mají Jantarovou komnatu!
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 2 fotky+ 3 fotky

Polsko je zemí velkým nálezům z dob druhé světové války zdá se zaslíbenou. Poté, co se ve Valbřichu už půl roku hledá tajemný nacistický vlak, přišel kurátor Mamerki Muzea v Wegorzewu Bartlomiej Plebanczyk s tvrzením, že našel Jantarovou komnatu.

Tomáš Chalupa 26. dubna 2016

Bájná Jantarová komnata má podle Plebanczyka ležet v areálu bývalých vojenských kasáren wehrmachtu v oblasti Mazurských jezer. Zde se má nacházet podzemní bunkr s tajnou komorou, ve které je onen poklad uložen. Komora se skrývá za falešnou stěnou onoho bunkru.

„Máme mnoho dobrých důvodů se domnívat, že Jantarová komnata je právě tam. Dříve neexistovalo mnoho zařízení, kterými by bylo možné zkoumat podzemí, ale nyní máme lepší technologie včetně georadaru,“ říká Plebanczyk. Podle něj je nepochybné, že komora byla vytvořena za účelem ukrytí nějakého pokladu. Pokud to není Jantarová komnata, mohou to prý být i nějaká jiná vzácná umělecká díla.

Bunkr, který Plebanczyk objevil, by mohl být tajemný bunkr 31. O tom mluvil po svém zatčení Rusy civiliní velitel města Königsbergu Erich Koch. Měl to být bunkr v Polsku, ve kterém měly být uloženy cenné poklady. Mnoho svědků vidělo v oblasti na konci války přejíždět konvoje vojenských nákladních vozidel naložených těžkými bednami. Bunkr hledalo mnoho lidí, ale nikomu se jej nepodařilo najít. Existovaly také informace, že nebyl nikdy dokončen.

Plebanczyk nyní hodlá vyvrtat do země a do bunkru díru a tou spustit dovnitř kameru. Ovšem musí počkat na příslušná povolení. K věci se už vyjádřil i starosta města Wegorzewo Andrzej Lachowicz. „Pokud tam není Jantarová komanata, může tam být jiný poklad.“ Celá věc by tak mohla brzy přerůst do podobné velikosti jako v případě vlaku ve Valbřichu. I tam vše stálo na dohadech a radarových snímcích, ale k věci se vyjadřovali i místní politici. Vlak se ve Valbřichu hledá dodnes, ovšem město vzkvétá. Možná začne díky zájmu hledačů a televizních štábů vzkvétat i Wegorzewo.

Další články

Zavří­t reklamu