válkaČeskoslovenskoobjevy

Další astronaut vyjádřil přesvědčení, že mimozemšťané existují

Další astronaut vyjádřil přesvědčení, že mimozemšťané existují
Zdroj: messagetoeagle.com

Existuje několik astronautů, kteří se vyjádřili ve smyslu, že věří na existenci mimozemské civilizace. Nově se mezi tyto lidi zařadil i americký astronaut Leroy Chiao.

Tomáš Chalupa 16. června 2017

Chiao se setkal se studenty na univerzitě v Jižním Walesu v Austrálii a řekl jim mimo jiné toto: „Myslím, že tam venku jsou všechny druhy života, včetně toho inteligentního. Důvod, proč jsme se s ním zatím nesetkali, je příliš velká vzdálenost. Neznám žádného astronauta, který by věřil, že jsme ve vesmíru sami.“ Jednoznačně se tak přihlásil k těm, kteří na mimozemské civilizace věří.

Chiao strávil ve vesmíru celkem 230 dní na čtyřech různých misích. Vyjádřil se i k celkovému dojmu, který z pobytu ve vesmíru měl. „Nemyslím si, že by někdo letěl do vesmíru, aniž by hluboce přemýšlel o tom, jaká je podstata života. Pro mě osobně bylo překvapením, jak moc krásný byl pohled na Zemi oproti tomu, jak ji známe z obrázků. Vypadala tak krásná a mírumilovná. Věděl jsem, že dole zuří války a konflikty a bylo těžké se s touto dichotomií vyrovnat. Donutí vás to se zastavit a přemýšlet, dalo mi to novou perspektivu, jak přemýšlet o tom, co je v životě vlastně důležité.“

Závěr jeho vyprávění však nevyzněl pro lidstvo příliš povzbudivě: „Věřím, že v určitém momentu život na Zemi zmizí, buď přírodní cestou, nebo lidským přičiněním.“ Doufejme alespoň, že to nenastane příliš brzy.

Další články

Zavří­t reklamu