První obraz, který Stephen Lund vytvořil pomocí kola a GPS, byl kolibřík s květinou

První obraz, který Stephen Lund vytvořil pomocí kola a GPS, byl kolibřík s květinou | zdroj: amusingplanet.com


Cyklista si plánuje své trasy do podoby obrazů

TÉMATA: sport | cyklistika | umění

user-avatar

Tomáš Chalupa

28. 02. 2016 | 09:30

Spojit cyklistiku a umění není moc běžné, ale pokud máte GPS tracker, jde to. Aspoň kanadský umělec Stephen Lund to dokázal. Vyjel si na kole po městě, a když si doma prohlédl záznam trasy, uviděl potenciál, jak z ní vytvořit obraz.

Tracker totiž červeně zaznamená celou trasu jízdy. S trochou kreativity a plánování se tak z ní dá vytvořit obraz. Lund si proto sedl nad mapu a naplánoval svou další cestu tak, aby vznikl obrazec kolibříka a květiny. Stálo ho to hodiny času a také cest, když udělal nějakou chybu. Nakonec se dílo ale podařilo. Lund pak vypiloval svou techniku k dokonalosti. Naučil se plánovat, hledat trasy. Pokud to jinak nešlo, musel na nějakou chvíli GPS vypnout, aby přejel k další lokaci. Většinu obrazů se ale snaží tvořit "jedním tahem". 

Na jeden obraz ujede průměrně kolem 70 kilometrů. Na největší obraz mořské Sirény musel ujet 220 kilometrů. Tvořil ho dva dny a  jezdil 11 hodin. Celkem loni najezdil 22 000 kilometrů, čtvrtinu z toho při vytváření obrazů. Takže pokud máte kolo a GPS, můžete zkusit také něco namalovat.   

user-avatar

Tomáš Chalupa

28. 02. 2016 | 09:30

Zavří­t reklamu