válkaČeskoslovenskoobjevy

Co zažil Napoleon ve Velké pyramidě?

Co zažil Napoleon ve Velké pyramidě?
Zdroj: messagetoeagle.com

V roce 1798 se Napoleon vylodil se svou armádou v Egyptě. Kromě bojů s Turky se věnoval také archeologické a vědecké činnosti. Tedy přesněji jeho vědecký tým. Sám Napoleon však jednou sestoupil do královské komory ve Velké pyramidě. O tom, co tam viděl, nechtěl nikdy hovořit.

Tomáš Chalupa 28. srpna 2016

Napoleon údajně žádal, aby mohl zůstat v královské komoře zcela sám. Byl tam několik desítek minut. Podle svědků vyšel ven zcela rozrušen. Jeho společníci se ho ptali, co tam uvnitř viděl, ale Napoleon jim odmítl odpovědět. Požádal je jen, aby o jeho návštěvě pyramidy nikdy s nikým nemluvili.

Teprve o mnoho let později, na smrtelné posteli, prý chtěl vyjevit svému příteli, co v hrobce spatřil. Na poslední chvíli si to ale rozmyslel. „Nemá to smysl. Nevěřil byste mi,“ řekl jen. Kolem Napoleonových aktivit v pyramidách existuje dodnes mnoho spekulací. Jedna z verzí říká, že v komoře uvnitř pyramidy měl vizi, která ukazovala jeho budoucnost.

Napoleon sice nikdy nepromluvil o tom, co v pyramidě zažil, ale jiní ano. Britský okultista Aleister Crowley také pobyl v královské komoře a své zážitky popsal následovně: „V komoře zářilo nádherné astrální světlo. Svíčku jsme raději zhasli, přišlo mi to jako rouhačství. Světlo postupně sláblo, až jsme nakonec u něj i usnuli. Ráno bylo světlo pryč, slyšeli jsme jen mávání křídel netopýrů.“ V roce 1930 se do hrobky dostal také spisovatel Paul Brunton, který popsal, že zde měl vizi kruhu nepřátelských bytostí, které vypadaly jako elementálové.

Podobné vize mohou být způsobeny granitem, který je obsažen ve stěnách hrobky. Ten může způsobovat radiaci nebo elektromagnetické pole. Může mít nejrůznější účinky na lidskou mysl. Možná právě díky tomu lidé v místnosti vidí nejrůznější výjevy a mají vize. Každopádně Napoleon nikdy neprozradill, co viděl uvnitř hrobky, a své tajemství si raději vzal do hrobu.

Další články

Zavří­t reklamu