Mocní lídři z historie jako novodobí hipsteři

Mocní lídři z historie jako novodobí hipsteři | zdroj: nuvango.com


Co kdyby svět vedli hipsteři? Podívejte se, jak by vypadali

TÉMATA: historie | umění | politika | hipsteři

user-avatar

Blondie

9. 02. 2015 | 08:00

Představte si, co by se stalo, kdyby se současná subkultura hipsterů prolnula s historií a vtiskla styl někdejším ikonám světové politiky? Tak ti by určitě v prvé řadě radikálně změnili svůj šatník, protože ten je důležitější než všechny ideologie nebo revoluce. S piercingem v uchu i v nose, výrazným tetováním, zajímavou čapkou, flanelovou košilí a obnošeným sakem by Vladimír Iljič Lenin, Winston Churchill nebo John F. Kennedy určitě vstoupili do hipstorie.

Ano, čtete správně. Slovem Hipstorie pojmenoval svou kolekci portrétů izraelský výtvarník Amnit Shimoni. V ní představil již zesnulé světové lídry jako novodobé hipstery. Kromě toho, že vypadají nesmírně cool a odlišují se programově od mainstreamu, jejich styl oblečení trochu vypovídá něco i o nich samotných. Není možné si například nevšimnout, že takový Kennedy má na sobě tričko s černobílým obrázkem Marylin Monroe. A jistě ne náhodou nosí indický apoštol míru Gándhí barevnou batiku a na nose brýle lenonky. Zkrátka všichni jsou nesmírně osobití a styloví. Jenže, co dál?

„Často jsem se přistihl, jak přemýšlím o rozdílech mezi kdysi vlivnými světovými lídry, jejich vírou a motivacemi, a naší dnešní sebestřednou generací,“ osvětlil motivy vzniku svého díla Shimoni. „Generace Y si neustále hledí módy a stylu jako prostředku sebevyjádření a velkým ideologiím se vyhýbá,“ poznamenal dále umělec. Jak zároveň dodal, nechce nikoho kritizovat, jen vybídnout k zamyšlení – nad současnými lídry, dnešní společností, nad způsobem, jak sami o sobě přemýšlíme, i nad tím, které persony nás dnes inspirují.  

user-avatar

Blondie

9. 02. 2015 | 08:00

Zavří­t reklamu