válkaČeskoslovenskoobjevy

Co kdyby svět vedli hipsteři? Podívejte se, jak by vypadali

Co kdyby svět vedli hipsteři? Podívejte se, jak by vypadali
Zdroj: nuvango.com
+ 7 fotek+ 8 fotek

Představte si, co by se stalo, kdyby se současná subkultura hipsterů prolnula s historií a vtiskla styl někdejším ikonám světové politiky? Tak ti by určitě v prvé řadě radikálně změnili svůj šatník, protože ten je důležitější než všechny ideologie nebo revoluce. S piercingem v uchu i v nose, výrazným tetováním, zajímavou čapkou, flanelovou košilí a obnošeným sakem by Vladimír Iljič Lenin, Winston Churchill nebo John F. Kennedy určitě vstoupili do hipstorie.

blondie 9. února 2015

Ano, čtete správně. Slovem Hipstorie pojmenoval svou kolekci portrétů izraelský výtvarník Amnit Shimoni. V ní představil již zesnulé světové lídry jako novodobé hipstery. Kromě toho, že vypadají nesmírně cool a odlišují se programově od mainstreamu, jejich styl oblečení trochu vypovídá něco i o nich samotných. Není možné si například nevšimnout, že takový Kennedy má na sobě tričko s černobílým obrázkem Marylin Monroe. A jistě ne náhodou nosí indický apoštol míru Gándhí barevnou batiku a na nose brýle lenonky. Zkrátka všichni jsou nesmírně osobití a styloví. Jenže, co dál?

„Často jsem se přistihl, jak přemýšlím o rozdílech mezi kdysi vlivnými světovými lídry, jejich vírou a motivacemi, a naší dnešní sebestřednou generací,“ osvětlil motivy vzniku svého díla Shimoni. „Generace Y si neustále hledí módy a stylu jako prostředku sebevyjádření a velkým ideologiím se vyhýbá,“ poznamenal dále umělec. Jak zároveň dodal, nechce nikoho kritizovat, jen vybídnout k zamyšlení – nad současnými lídry, dnešní společností, nad způsobem, jak sami o sobě přemýšlíme, i nad tím, které persony nás dnes inspirují.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu