válkaČeskoslovenskoobjevy

Co dokáže stoletý Ford? Tito manželé s ním kupříkladu jezdí okolo světa!

Co dokáže stoletý Ford? Tito manželé s ním kupříkladu jezdí okolo světa!
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 6 fotek+ 7 fotek

Když přijde na koupi auta, většina z nás se honí po těch nejnovějších modelech. Dirk a Trudy Regterovi z Nizozemska na to šli jinak a v roce 1997 si pořídili stoletý Ford model T, první masově vyráběné auto. Po odchodu do důchodu se s ním v roce 2012 vydali na cestu okolo světa.

Simona Knotkova 7. května 2016

„S manželkou jsme dostali nápad udělat si dlouhý výlet. Nemohli jsme se ale rozhodnout kam, a proto jsme se vypravili do celého světa. Spousta lidí nás má za blázny. Díky tomu se na nás ale teď upírá pozornost a můžeme získávat peníze pro osiřelé děti,“ říká Dirk. Kromě poznávání nových krajin dvojice totiž také sbírá peníze pro dobročinnou organizaci. Celkem se jí podařilo získat už více jak milion korun.

Jako první se manželé v roce 2012 vypravili do Afriky, kde za půlroku najeli přes dvacet čtyři tisíc kilometrů. Podívali se do míst, jako je Egypt, Súdán, Etiopie nebo Kapské Město. Rok poté je čekalo dvacet sedm tisíc kilometrů napříč Severní Amerikou, domovinou jejich vozidla. Dalších dvacet pět tisíc kilometrů je v roce 2014 zaválo do Jižní Ameriky. Následovala roční pauza, které předcházela srážka s kamionem. Letos jsou Regterovi každopádně už připraveni na cestu číslo čtyři a rádi by tentokrát zavítali do Austrálie či Nového Zélandu.

I přes problémové cesty a značnou zátěž na stařičký model, Ford stále drží a jedinou komplikací byl dosud rozbitý alternátor a píchnutá pneumatika. Je to zkrátka poctivé auto!

Další články

Zavří­t reklamu