válkaČeskoslovenskoobjevy

Co dělá uprostřed pouště opuštěná vzletová plocha? Prý slouží tajným testům

Co dělá uprostřed pouště opuštěná vzletová plocha? Prý slouží tajným testům
Zdroj: livescience.com

Uprostřed nevadské pouště se nachází asi kilometr a půl dlouhá vzletová plocha, odhalili amatérští nadšenci na Google Maps. Je to Area 6 a měla by patřit testovací základně Yucca Flat.

Tomáš Chalupa 18. března 2016

Vzletová plocha leží jen devatenáct kilometrů od slavné Area 51. K dráze podle snímků z Google Maps patří ještě hangár a nějaké další budovy. K samotnému místu neexistují téměř žádné informace. Pouze v 7500 stránkovém dokumentu týkajícím se základny Yucca Flat je odstavec, který popisuje Area 6 jako zařízení pro vzdušné operace. „Účelem zařízení je konstrukce a testování mnoha druhů bezpilotních strojů. Zahrnují testy trupu, senzorů i počítačového palubního vybavení,“ stojí ve zprávě.

USA zde tedy nejspíš testují své bezpilotní útočné drony, které známe z působení v Libyi, Sýrii nebo Afghánistánu. Vzdušný prostor nad letištěm je uzavřený, nikdo nad základnou nesmí proletět. V hangáru jsou podle všeho například známé drony MQ-9 Reaper. Mezi konspirátory však existuje celá řada teorií, co vše by mohlo na základně být. Jako obvykle to zahrnuje celou paletu známých i neznámých strojů a mimozemských technologií.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu